close

Ať už vám ten starý dosloužil , nebo kupujete váš první , je to dobré zorientovat se na trhu. Výrobci chladniček se totiž konkurenčně závodí v nabízení stále inovativnější technologií a designu . Pokud zařizujete vaši kuchyni , určitě v ní oceníte nejen kvalitu jídla a nábytku , ale i domácích spotřebičů , jejichž koupě však pro mnohé představuje španělskou vesnici nebo obrovské bludiště cen. My vám nabízíme záchrannou mapu.

V první řadě musíte mít jasno co se týká oblasti energetické třídy , protože se na celkové spotřebě elektřiny podílí kolem 25 % . Nejúspornější najdete pod označením A + + + , to znamená že je spotřebuje tři krát méně energie než běžná kombinovaná chladnička se stejným objemem . Ušetřit můžete , když budete brát v úvahu i vnitřní osvětlení prostoru . Moderní systém bývá vybaven LED technologií, která má oproti klasickým žárovkám mnohem více výhod .

Také byste měli zhruba vědět , kolik prostoru pro skladování potravin potřebujete , protože od velikosti závidí i vyšší zmiňovaná spotřeba . Vypočítáte si to jednoduše tak , že na jednoho člena domácnosti spadá přibližně 60 litrů v chladící a 50l v mrazící části . Přitom nelze opomenout zmrazovací kapacitu , která udává kolik kilogramů potravin je spotřebič schopen zmrazit v průběhu 24 hodin , takže ať vás nezaskočí označení s hvězdičkami . Ideální teplota pro skladování potravin v ledničce by neměla přesáhnout +5 ° C av mrazničce -18 ° C. Podle klimatické třídy se doporučuje vybírat vhodné umístění v prostoru , v němž teplota neklesá pod 15 ° C , protože i když to velmi nedává smysl , chladničky se při nízkých teplotách se díky zabudovaným a nastaveným systémů automaticky vypínají . Rovněž se nedoporučuje situovat v blízkosti jakéhokoliv tepelného zdroje .

Z obrovského množství druhů si musíte navíc vybrat ještě z kvanta užitečných funkcí , kterými chladicí spotřebiče oplývají . Patří zde beznámrazové systémy , nastavitelné zóny výkonu , antibakteriální ochrany díky povrchovým úpravám a filtrem či zvukovou signalizaci , která upozorní na špatně zavřená dvířka nebo na nočního vetřelce .

mata.l

The author mata.l

Leave a Response