close

Předpověď počasí vám sice řeknou každou hodinu v rádiu, jak je ale právě teď za vaším oknem, s určitostí neřeknou. Teplota se dá změřit teploměrem, na všechno ostatní je meteostanice.

Při výběru meteostanice se nejspíš soustředíte hlavně na její funkce. Měla by dokázat všechno to, co od ní očekáváte – jestli chcete kompletní meteo údaje, nebo si vystačíte se základem.

Co všechno umí dobrá meteostanice

Většina meteorologických stanic měří teplotu vnitřní, tedy v místnosti, kde se nachází, a teplotu vnější tam, kde se nachází čidlo. Kromě teploty můžete měřit vlhkost vzduchu, rychlost větru a směr jeho proudění, množství srážek a barometrický tlak. Sofistikovanější modely umí zobrazit čas východu a západu slunce, předpověď počasí na příští dny či UV záření.

Některé meteostanice jsou vybaveny ještě podrobnějšími funkcemi, například kromě místně naměřených dat umí zobrazit také údaje z meteorologických serverů na internetu, nebo data přenášená bezdrátově na větší vzdálenosti z centrální databáze meteorologických informací.

Běžný základ za rozumnou cenu

Mezi základní údaje běžné meteostanice patří měření vnitřní a vnější teploty, vlhkosti a tlaku vzduchu. Tlak vzduchu je důležitou hodnotou, která ovlivňuje správnost zobrazení prognózy počasí. A když už od meteostanice chcete měření tlaku, potom si vyberte takovou, která má zároveň bargraf ( sloupcový graf zobrazující vývoj barometrického tlaku za určité předchozí období). Další údaje na meteostanici mohou být šípky vývoje tlaku vzduchu, teploty nebo vlhkosti. Podle toho poznáte na první pohled, jestli se venku ochladilo nebo je naopak tepleji.

Levnější varianta je meteostanice drátová, ta získává údaje o počasí díky čidlu, se kterým je propojena kabelem. Jestliže chcete mít meteostanici propojenou na údaje z internetu, volte variantu bezdrátovou.

Tags : bezdrátová meteostaniceco měří meteostanicedomácí meteostanicevýběr meteostanice
JanaPK

The author JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response