close
Komerční články

Kvalitní váha musí vážit přesně. Najde uplatnění třeba doma v kuchyni nebo v obchodě

Mnoho z nás ještě stále nezapomnělo na domácí vaření a pečení. Takto připravené pokrmy zkrátka chutnají rozhodně jinak, než když navštívíte restauraci nebo si koupíte například cukrářské výrobky v obchodě. Při domácí přípravě jídel se vám může stát praktickým pomocníkem digitální váha. Můžete si díky ní navážit potřebné ingredience s vysokou přesností. A právě přesnost je velice důležitá při dalším obvyklém využití těchto přístrojů, a sice v obchodě. Tyto váhy musí vážit opravdu přesně, protože počítají rovněž cenu.

Obchodní váha
Obchodní váha

Sáhněte po kvalitním výrobku

Na trhu existuje velké množství produktů, přičemž to platí pochopitelně také pro kuchyňské a obchodní váhy. Je důležité dívat se také na výrobce dané váhy, protože díky tomu získáte určitou záruku kvalitního výrobku. Vysokou přesností vážení disponují třeba váhy od výrobce Kern, kde se můžete spolehnout na odpovídající metrologické ověření. Nabídka tohoto výrobce zahrnuje širokou škálu jednotlivých modelů, kde si vybere každý dle vlastních potřeb. Pojďme se nyní ale podívat na to, jaké parametry by nás měly při výběru té správné váhy zajímat.

Co by nám měla váha nabídnout?

Váha může nabídnout spoustu funkcí. Pro orientační vážení doma v kuchyni postačí jednodušší váhy. Pokud však chcete využít váhu třeba v rámci prodeje v obchodě, je důležitá již zmiňovaná přesnost deklarovaná metrologickým ověřením. Obchodní a kuchyňské váhy se v široké míře využívají třeba při prodeji zeleniny, masa, ale také v rámci restauračních zařízení a stánkového prodeje. Typická obchodní váha tohoto typu na třech displejích umí zobrazit:

  • Hmotnost váženého zboží
  • Jednotkovou cenu
  • Výslednou cenu

Jednodušší kuchyňské modely nemusejí umět počítat cenu, takže si vystačí s jedním displejem. V obchodě však samozřejmě cenu počítat potřebujete. Obchodní váhy potom mohou být dále propojeny s počítačem a mohou disponovat praktickou funkcí tisku etiket.

Tags : kuchyňské váhyobchodní váhyváhy
Jaroslav

The author Jaroslav

Leave a Response