close
Komerční články

Toužíte po novém schodišti? Moderní schodišťové konstrukce i obklady

Moderní bydlení je snem mnoha z nás. Celek ale vždy tvoří už jednotlivé prvky interiéru, přičemž mezi jednu z dominant domů s více patry jednoznačně patří schodiště. Proto bychom při tvorbě našeho interiéru měli přikládat velký význam právě schodišti. Ať už renovujete schodiště původní nebo se rozhodnete pro schodiště nové, můžete snadno dosáhnout působivého výsledku. Pojďme se v našem článku podívat na to, jak mít v interiéru schodiště snů!

Schodiště
Schodiště

Schodiště s moderními skleněnými a dřevěnými prvky

Když se rozhodnete pro realizaci konstrukce nového schodiště, ve většině případů volíme dřevo. Je to zejména z toho důvodu, že dřevo je jednak pěkný přírodní materiál, ale také samotná konstrukce takového schodiště je jednoduchá a cenově dostupná. Dřevo dokáže pozvednout váš interiér na novou úroveň, a co teprve tehdy, rozhodnete-li se pro moderní kombinované schody, které k ušlechtilému dřevu přidávají také kov a sklo. Právě tyto materiály se staly synonymem pro moderní interiéry, a tak by ani v tom vašem neměly chybět. Proč je tato kombinace v dnešní době stále žádanější? Mezi jeden z hlavních důvodů patří bezesporu efektní a dobře působící spojení:

  • Teplého dřeva
  • Chladného kovu
  • Vzdušnosti skla

Dřevo jako čistě přírodní materiál zkrátka dodá interiéru teplo domova a nejčastěji se používá na schodišťové stupně. Chladný moderní kov zase může tvořit konstrukci zábradlí, kde celkový moderní střih schodiště podtrhne kombinace skla, které neubírá prostoru a působí velmi vzdušně.

Renovujete stávající schodiště?

Zejména v rámci rekonstrukcí dojde velmi často na to, že je potřeba renovovat stávající schodiště. Mnohdy se v budovách setkáváme se schodištěm betonovým, což může být také váš případ. Zde má velmi dobré využití dřevěný obklad. Takový obklad na schody interiér dokáže zútulnit a dodat mu nový neokoukaný vzhled. Využití kvalitního materiálu jako je dřevo navíc zajistí dlouhou trvanlivost obkladu. To je velká výhoda oproti praskající dlažbě nebo nekvalitním parketám.

Tags : obklad na schodyschodiště
Jaroslav

The author Jaroslav

Leave a Response