close

Na našich balkonech se stále častěji objevují, místo vypraného prádla, truhlíky plné květin. Od jara do pozdního podzimu se můžeme i na panelových sídlištích kochat rozkvetlými balkony. Není na tom nic těžkého, stačí dobře zvolit květiny tak, aby vám s ohledem na světovou stranu dobře prospívaly. Někteří již tradičně vysazují na své balkony petunie či muškáty, ale vybírat můžete opravdu ze širokého sortimentu. Možná je čas na změnu.

Bakopa

Od května do října jsou doslova obsypané drobnými bílými kvítky převislé výhonky bakopy (Sutera diffusus). Výjimkou nejsou ani světle modré květy. Bakopa miluje slunce, ale vyhovuje jí i polostín. Během sezóny je dobré rostlinu přihnojovat asi jednou za 14 dní. Substrát by měl být snadno propustný. Nemusíte se starat o odkvetlé květy, tato rostlina má samočistící schopnost.

Begónie

Existuje opravdu mnoho druhů begónie a tak není těžké, aby si každý našel tu svou oblíbenou podle barvy nebo velikosti. Vybrat si můžete jak z jednoletek, tak z trvalek. Pro všechny druhy platí, že mají rády světlo, ale ne to přímé. Begónie se musí zalévat spodem do misky, nikoli na listy. Voda jim vyhovuje spíše vlažná.

Netýkavka

Netýkavka balzamína (lidově se jí také říká sultánka) vám vydrží kvést celé léto. Více jí vyhovuje polostinné a stinné místo. Vytváří hustý keřík, který dosahuje do výšky až 40 cm. Rostlina je k dostání v mnoha barvách i plnosti květů – vybírat můžete mezi jednoduchými, poloplnými a plnými květy. Substrát udržujte stále vlhký, neměl by vyschnout, ale zároveň by květiny neměly stát ve vodě.

Fuchsie

V případě, že máte balkon situovaný na východní či severní stranu, fuchsie je pro vás ideální rostlinou. Má ráda polostín a stín, nesnese vítr ani průvan. Péče o tuto rostlinku spočívá v dostatečné zálivce a hnojení, kterým nepohrdne pravidelně jednou týdně. Vybrat si můžete z odrůd převislých, polopřevislých i vzpřímených. Vybírat můžete i podle plnosti květů.

JanaPK

The author JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response