close

I sebelépe zařízený byt není hotový, dokud si nepověsíte na zeď obraz. Obraz dokáže dokreslit atmosféru pokoje, dodá mu styl a barevně sjednotí interiér.

V současné době nejspíš sáhneme po moderním umění, tedy jednoduchých liniích, abstrakci či grafice, ale ani zátiší či krajiny podle umění starých mistrů stále ještě nejsou pasé – hodí se do rustikálních a vintage interiérů.

Když obraz dominuje pokoji

Obvykle si obraz vybíráme až potom, co zařídíme místnost, kde bude viset. Pak chodíme po galeriích či antikvariátech, pokud jsme opravdoví znalci umění, kteří nemusí hledět na cenu, nebo pátráme po internetových i kamenných obchodech s dekoracemi a hledáme vhodnou alternativu. Někdy se hledání protáhne, protože najít konkrétní obraz, který do stávajícího interiéru stylem i náladou “zapadne”, nemusí být vůbec snadné.

Druhá možnost je navrhnout si motiv i barvy a nechat si obraz vytvořit na zakázku, třeba od začínajícího autora. Takový obraz je v místnosti dominantní dekorací, která určí budoucí ráz pokoje a jeho zařízení. To, že jste si vybrali správný obraz, poznáte podle toho, jestli je vám s ním v pokoji příjemně. Z toho důvodu je nezbytné vybírat barvu i motiv uvážlivě, aby ladil nejen se stylem zařízení, ale hlavně s vaším naturelem.

Z čeho vybírat

Nemusíte se soustředit výhradně na malbu, do moderních interiérů se velmi hodí například grafické listy, kresby či rytiny. Trendy jsou obrazy černobílé. Pokud jde o motivy, není nutné, aby bylo moderní umění zrovna abstraktní, s geometrickými tvary, ale je pravda, že se právě tento typ obrazů do řady současných bytových stylů hodí nejlépe. Další trend bytového designu, který bychom neměli pominout, je volba několika menších obrázků namísto jednoho velkého. Řada stejně velkých obrázků vynikne, když je sjednotíte stejnými rámy. Pro tento způsob prezentace se hodí například grafické listy.

Tags : obrazy v interiéruvýběr správného obrazu
JanaPK

The author JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response