close
Komerční články

Proč při stavbě využít ztracené bednění? Známe jeho výhody

Technologií a postupů je v oblasti stavebnictví celá řada. Zatímco v minulosti vedlo klasické šalování, dnes je možné využívat i řadu jiných postupů. Mezi nejzajímavější možnost patří takzvané ztracené bednění. Jedná se o variantu, kterou lze využít jak v rámci betonování základů a hodí se i na nosné konstrukce nebo opěrné zídky. Při stavbě domu tak plně nahradí všechny klasické postupy. Pojďme se společně podívat na hlavní výhody, které tato varianta přináší.

shutterstock_13001521

Výhodou je rychlá a snadná stavba

Pokud se na ztracené bednění podíváme, jedná se o betonové tvárnice, které do sebe díky jednotlivým výstupkům dokonale zapadají. Jednoduše je tak můžeme skládat jak vedle sebe, tak na sebe. To vše zvládneme během chvíle, bez nutnosti maltovat svislé spáry. Následně se vzniklé dutiny vylévají betonem. Lze pokračovat i v dalších vrstvách, vždy s ohledem na typ stavby a zvolený postup.

Široký výběr jednotlivých variant

Jak vyplývá z výše uvedeného, práci s tvárnicemi zvládnou i méně zkušení přidavači na stavbě. Tvárnice je možné koupit v různých velikostech, podle potřeby využití. Mezi běžné zdicí prvky v tomto směru patří tloušťky od 150 do 500 milimetrů. Lze tak vybírat s ohledem na konkrétní typ stavby i vlastnosti které konkrétně potřebujeme. S volbou správné varianty si raději řekněte o radu profesionálům.

Potěší také cenové hledisko

Při porovnávání různých variant nesmíme zapomenout ani na další klíčovou vlastnost, kterou ztracené bednění má – nízkou cenu, Ta umožní výrazně zlevnit celou stavbu, bez nutnosti obávat se, že by byla jakkoliv dotčena samotná kvalita. Právě naopak.

Beton patří mezi jeden z nejlepších stavebních materiálů. Proč? Je bezúdržbový a vlivem stáří rozhodně neztrácí kvalitativní vlastnosti. I proto patří ztracené bednění, tedy betonové tvárnice, mezi vyhledávanou možnost.

Nejenom v rámci klasické stavby

Ztracené bednění se hodí i na řadu dalších věcí a možností, které souvisí se stavbou a její realizací. Patří mezi ně využití ztraceného bednění třeba na stavbu:

  • zahradních bazénů,
  • sklepů,
  • jímek.

I zde oceníme jak vysokou pevnost materiálu, tak minimální nasákavost – to se hodí jak u samotného bazénu, tak u samotných jímek. U sklepů oceníme i dobré izolační vlastnosti. Využití této technologie vřele doporučují všichni, kdo jej využili.

Tags : ztracené bednění
admin

The author admin

Leave a Response