close

I ta nejkrásnější zahrádka se dá vhodně doladit originálními dekoracemi. Jestli jste i vy majitelé nějaké zahrady, zatravněného dvorku nebo jiného podobného plácku a hledáte tipy na zahradní dekorace, pár jich pro vás máme.

Dekorace si samozřejmě můžete koupit v hobby marketech nebo v e-shopech, ale taková vlastnoručně vyrobená vám udělá mnohem víc radosti. A nemusí to být ani nijak náročné, postačí vám troška kreativity a  šikovné ruce. Ručně vyrobené dekorace nemusí být ani nijak nákladné, využijete klidně i vyřazené předměty.

Dekorace ze starého kola

Zůstalo vám v kůlně staré kolo po dědovi a vy si jen těžko představujete, jak na tom vůbec mohl vyjet na silnici. jenže vyhodit ho je vám tak nějak líto. Nevadí. Stačí dát mu nový nátěr nějakou veselou barvou a jen tak ho někde na zahrádce o něco ledabyle opřít. Květináče s kytkami můžete umístit jak Na sedátko, na řídítka i na nosič naaranžujte květináče nebo truhlíky osazené pestrými letničkami a dekorace je hotová. Stejně dobře můžete použít odloženou koloběžku nebo starou tříkolku.

Nové využití starých předmětů

Možná máte na chalupě víc předmětů, jejichž hodnota je tak maximálně nostalgická, takže je máte připravené na sběrnou neděli. Jestli mezi tím harampádím najdete starý cedník, konev, plechový škopek nebo otlučený hrnec z kameniny (třeba sádelňák), můžete si z nich udělat skvělé zahradní dekorace. Kovovým předmětům pořiďte nový nátěr nějakou pěknou barvičkou, nádoby naplňte substrátem a zasaďte do nich květiny. Vhodné jsou i skalničky (například efektní růžice netřesků), o něž se ani nemusíte nijak zvlášť starat a přesto nadělají parádu.

Betonové dekorace

Když už jsme u té recyklace neboli dávání předmětům druhé šance, zkuste si vytvořit vlastní trendy betonové dekorace třeba ze starých gumáků nebo vylitím betonu do gumové rukavice, kterou si ještě před ztvrdnutím betonu vytvarujete do vhodné podoby. I do dlaně můžete zasadit nějakou drobnější rostlinu a rozkvetlou ruku pak naaranžovat někam do trávy či na záhonek. Z betonu si pomocí dvou nádob různých velikostí vytvoříte také zajímavé květníky, jejichž unikátnost máte zaručenu.

Tags : dekorativní nádoby na květinyDIY zahradní dekoraceručně vyráběé dekorace
JanaPK

The author JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response