close

Kuchyň už je skoro hotová, linka a spotřebiče vybrané, zbývá jen promyslet, jak upravit zeď za kuchyňskou linkou, aby ladila s celkovým konceptem a zároveň splňovala nároky nejen na design, ale také (a to asi především) na pozdější pravidelnou údržbu.

Klasikou jsou keramické obklady, přičemž z hlediska údržby čím větší obkladačky, tím lépe. Drobná mozaika je sice moc hezká, ale čištění spár je později opravdové peklo. Obecně se ale keramické obklady udržují dobře a mají dlouhou životnost. Pokud chcete něco víc originálního, zkuste si vybrat některý z následujících tipů.

Méně tradiční úprava stěny za kuchyňskou linkou

V kuchyni ve stylu vintage se víc než klasické obklady používá štípaný kámen nebo terakota imitující cihly. Vypadá to opravdu efektně, horší je to s údržbou. Také pořizovací cena je přirozeně vyšší.

Do moderního interiéru si zkuste nainstalovat tvrzené sklo. Tyto skleněné obklady seženete v různých barvách a vzorech a je to něco, co opravdu nepotkáte v každé kuchyni. Důvodem nejspíš bude vysoká pořizovací cena. Údržba není až tak náročná, asi jako když myjete špinavá okna.

Na stěnu za kuchyňskou linku se dobře hodí MDF deska v povrchové úpravě laminací. Je vysoce odolná, dobře se udržuje a řeže se z jedné desky, takže nevznikají spáry. Nabízí se v nejrůznějších barvách i dekorech, zajímavé je použití stejného dekoru, jako je na pracovní desce.

Další poměrně zajímavá varianta je linoleum, případně marmoleum. Je vysoce odolné a dostupné v široké škále barev, takže kuchyňskou linku zajímavě zvýrazní.

Pokud chcete něco opravdu moderního, co se asi nejlépe hodí do kuchyně v industriálním stylu, zvolte betonovou stěrku. I tu seženete v několika barevných variantách a pořizovací cena není nijak závratná. Po nanesení stěrky ještě celou plochu přelakujte a máte skvělý materiál odolný vodě i mastnotě.

Tags : obklady na stěnu za kuchyňskou linkuúprava zdi z kuchyňkou linkou

The author Jana Kováčová

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response