close

Nacpat do malé koupelny byť jen to nejnutnější je často nadlidský úkol. A když se to povede, cítíte se v ní stísněně a otloukáte si boky o nábytek. Přitom často stačí jen pár nápadů a i malá koupelna bude jako klícka.

Vana vs. sprchový kout

Asi nejčastějším dilematem v malých koupelnách bývá, jestli si pořídit vanu na úkor potřebného prostoru, nebo zvolit sprchový kout. Je pravda, že sprcha je ekonomičtější a nezabere tolik místa, ale teplá koupel po mrazivém dni má také hodně do sebe. Jestli se tedy nedokážete vany vzdát, vybírejte model, který i s menšími vnějšími rozměry nabízí dostatek vnitřního prostoru. S pevnou zástěnou v jedné části vany si můžete užít i sprchování.

Malé nebo asymetrické umyvadlo

V malé koupelně sice nemůžete mít velkorysé dvojumyvadlo, není ale nutné vzdát se umyvadla úplně. Na trhu je řada modelů docela malých, které ale na umytí rukou a čištění zubů bohatě stačí. Můžete zkusit umyvadlo rohové nebo asymetrické, které osadíte tak, abyste si o hranu neotkoukali tělo.

Nábytek do výšky

Místo masivního nábytku pořiďte do malé koupelny vysoké úzké skříňky s poličkami. Pokud to jde, klidně si nábytek zavěste na stěnu, například polici nad dveře nebo nad pračku. Nezapomeňte na užitečnou skříňku pod umyvadlo, využijte prostor na maximum.

Světlé barvy a zrcadlo

Aby vám koupelna nepřipadala stísněná, rozhodně volte světlé barvy na obklady i na nábytek. A rozhodně si kupte co největší zrcadlo, které opticky zvětší prostor. Aby světlé barvy nepůsobily nudně a sterilně, oživte je barevnými doplňky: osuškami a župany na věšáku, předložkou před vanou, závěsem a podobně. 

Udržet pořádek

Zásadní pravidlo pro malé prostory – udržujte je uklizené. Proto je dobré mít v malé koupelně poličky schované dvířky nebo závěsy, předměty na otevřených policích můžou působit chaoticky. Jestli si chcete nějakou tu koupelovou kosmetiku přece jen vystavit, zkuste drátěný program: naistalujte kovovou tyč na delší stěnu za vanou a zavěste na ni drátěné koše a háčky. Dobrým tipem jsou také věšáky na dveře, na které si můžete pověsit fén, župan nebo třeba tepláky, do nichž se převlékáte, když přijdete domů.

 

Tags : jak zařídit malou koupelnumalá koupelnavybavení malé koupelny
Jana Kováčová

The author Jana Kováčová

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response