close
Praktické tipy

6 věcí, díky nimž váš domov vyvolává dojem nepořádku

Je až ironické, že takové maličkosti, s jakými vás teď seznámíme, mohou být důvodem, proč vám neustále připadá, že žijete v chaosu. A také, že nemáte doma uklizeno, a celkově, necítíte se prostě ve vlastním prostředí moc pohodlně. Zařiďte si váš domov útulným.

Nepořádek u vchodových dveří

Nepořádek a chaos u vchodu tvoří zejména neuspořádané boty, pošta, kterou jste otevřeli a hodili na poličky, klíče, šály, čepice a mnoho dalších podobných předmětů, které zůstanou tam, kde je položíte. Vstup má být uklizeným a čistým místem, která vítá a vytváří první dojem.

Upatlané stěny

Ušpiněné a odřené stěny jsou bodem číslo dvě. Ano, v ložnici, kam se chodíte pouze vyspat, jsou pravděpodobně vaše stěny jako nové. Ovšem tam, kde je zvýšený provoz, zejména kuchyně a obývací pokoj, tam je byste je měli opravit. Nikdo se přece nechce dívat na upatlané a mastné stěny, které nevyvolávají moc příjemný dojem.

Nepříjemný zápach

Není nic horšího než přijít tam, kde to prostě smrdí. Nepříjemným pachům se nevyhneme, ale můžeme je eliminovat. Pamatujte, že pachy se dostanou zejména do čalounění, závěsů, záclon, pohovek i do koberce. Proto si při úklidu na tento fakt vzpomeňte a pravidelně tyto věci pořádně čistěte.

Mnoho předmětů na policích

Patříte mezi ty, kteří mají rádi různé předměty vystavené na poličkách? Ať už se jedná o suvenýry, upomínkové předměty nebo jen náhodné věci, které jste v průběhu let nasbírali, vaše sbírka těchto předmětů může být tak obrovská, že nakonec vyvolá dojem velkého zmatku a přeplněnosti, což v mnoha lidech evokuje nepořádek. Držte se hesla: „Někdy méně znamená více“.

Zašlá koupelna

Máte doma koupelnu, která už dávno ztratila svůj šmrnc? Chápeme, že renovace koupelny je spojena s nemalou sumou. Proto někdy stačí změnit pouze pár maličkostí, které dodají na vzhledu. V prvním kroku se snažte koupelnu co nejvíce vypulírovat. Snažte se také odstranit různé neduhy, jako jsou zašlé spáry. Přidejte pár doplňků, sjednoťte barvy, srovnejte kosmetiku a rázem bude vaše koupelna jako nová.

Věříme, že jsme vás právě navedli na to, jak udělat ze svého domova domov útulný.

Zdroj foto: pixabay.com

Tags : domovnepořádekúklid

The author Michaela

Leave a Response