close

Především u moderních novostaveb si v poslední době nelze nevšimnout zvýšeného zájmu o betonové ploty. Ploty představují jednak stylový, ale zároveň také bezpečnostní prvek pozemku rodinného domu, vily či chaty nebo chalupy. Stále větší důraz je kladen na celkové sladění. A právě moderní, obvykle jednogenerační novostavby dokonale ladí s betonovým oplocením.

shutterstock_231126253

Betonové ploty s sebou přináší množství výhod. V prvé řadě jsou k dispozici v nejrůznějších variacích. Zvolit můžete nejen rozměrové vlastnosti, ale i konkrétní imitaci a barevné provedení. Betonové ploty se skládají z jednotlivých dílčích částí – můžete si je představit jako jakousi skládačku.

Betonové oplocení zajistí soukromí

Betonové ploty působí komfortním a celistvým dojmem, jejich dalším pozitivem je skutečnost, že dokážou výraznou měrou zvýšit vaše soukromí. Přes vyšší betonové oplocení není vidět do vaší zahrady, nemusíte se tak obávat třeba toho, že by vás někdo sledoval, jak se opalujete u bazénu.

Vysoká životnost s minimem údržby

Neméně výhodným faktorem, který může také mnoho lidí přilákat, je dlouholetá životnost. Ploty z betonu se vyznačují nízkými nároky na údržbu a můžete si být jistí, že je jen tak hned nebudete muset měnit.

Správný výběr je základem spokojenosti

Asi nejdůležitějším rozhodnutím při výběru betonového plotu je jeho sladění s celkovou vnější podobou stavby. Betonové ploty nesmí působit jakkoliv kontraproduktivně. Dále je dobré pečlivě zvážit jejich výšku. Tam, kde není zvýšený požadavek na soukromí, lze využít i nižší plot, aby zbytečně nezakrýval exteriér bydlení.

Při poptávkách betonového oplocení doporučujeme kontaktovat odborníky, kteří disponují dostatkem zkušeností. V určitých případech, patříte-li mezi řemeslnicky zručné a máte-li třeba zkušenosti v oblasti zednictví, můžete si při výstavbě plotu vystačit svépomoci, není to ale nejjednodušší záležitost!

The author Radek Blinka

Problematika spojená s bydlením je zajímavým tématem snad pro každého. Tipů a inspirací pro změnu není nikdy dost. Jsem rád, že i já můžu občas připravit zajímavý článek, který se vám může při brouzdání po internetu hodit!

Leave a Response