close

Moderní ložnice může v dnešní době nabývat opravdu spoustu nepřeberných podob. Vždyť dovolené je téměř cokoliv. Jedinými limitami mohou být finanční prostředky, případně váš subjektivní pohled na danou problematiku. V tomto článku se zaměříme na barevné provedení ložnice – konkrétně na modrou barvu.

shutterstock_311209439
Modrá ložnice

Obecně je zažito, že modrá barva patří mezi ty, které působí poněkud chladným dojmem. Ideální je tak například v letním období, v zimě si však někdo myslí, že příliš modré může způsobit pocit zimy. Vůbec nejpodstatnější je, jaký odstín modré bude využit – ne všechny působí stejným, chladným dojmem.

Dalším bodem je hojnost modré barvy v ložnici. Nemusíte přece vymalovat všechny stěny stejně, ideální je kombinace s bílou barvou, případně s jiným odstínem modré. Kreativitě a originalitě se meze nekladou, zkuste tedy klidně popřemýšlet o nějakých zajímavých ornamentech, případně o vkusných pásech.

Nezůstávejte pouze u modrých zdí

Chcete-li, aby modrá barva v ložnici nepůsobila nikterak kontraproduktivně a aby vytvořila s ostatními ať už účelovými prvky, tak i těmi dekoračními vyvážený a zajímavý celek, je dobré nezapomenout ani na vhodné ladění ostatních prvků v ložnici. Tak například nábytek – k modré barvě přijde vhod buď bílý nábytek, případně světle hnědý nábytek.

Další podporu celku by měl představovat bytový textil. V ložnici se zpravidla jedná nejen o závěsy, ale i o ložní povlečení – to se nabízí opravdu v mnoha motivech, vybere si každý!

Na stěny lze potom doplnit nejrůznější dekorační prvky – popřemýšlejte o stylových samolepkách na zeď, případně o zajímavých a líbivých obrazech.
Správně vyvážená modrá podoba ložnice zajistí spoustu romantických chvilek. Modrá působí čistě a jednoduše. Pokud si říkáte, že modrá je dobrá, může to platit beze zbytku i v ložnici!

Tags : ložnicemodrá ložnice

The author Radek Blinka

Problematika spojená s bydlením je zajímavým tématem snad pro každého. Tipů a inspirací pro změnu není nikdy dost. Jsem rád, že i já můžu občas připravit zajímavý článek, který se vám může při brouzdání po internetu hodit!

Leave a Response