close

Multifunkční hrnec, multicooker, chytrý hrnec, dokonce i pomalý hrnec, tak všelijak se dá nazvat nádoba, která má v kuchyni všestranné využití. Chytrý hrnec představuje univerzální nádobu, která v sobě skloubí funkce klasické pánve, běžného hrnce, obří trouby, samostatného pařáku a fritézy.

Některé multifunkční hrnce umí dusit, péct, smažit, fritovat, připravit jogurt, rýži, cereálie nebo třeba polévku. Každý model má jiný počet a skladbu funkcí, takže se nedá jasně specifikovat, co všechno by měl chytrý hrnec umět. 

Proč si pořídit chytrý hrnec

Asi nejzjevnější důvod proč byste ho měli doma mít je fakt, že vám multifunkční hrnec hodně zjednoduší přípravu pokrmů. Chytrý hrnec dokáže vařit rychle, efektivně a zdravě. A nejenže vám ušetří spoustu času, ale také vám ušetří spoustu místa v kuchyni. Zastane totiž práci hned několika spotřebičů, které už víc nebudete potřebovat. Kromě prostého uvaření dokáže také ohřívat, dusit, smažit, fritovat, vařit v páře, využít funkci pomalého vaření, péct, poslouží vám také jako rýžovar a některé modely mají i funkci tlakového vaření. 

V čem je multifunkční hrnec chytrý

Multicooker pracuje s  jednou univerzální nádobou, která se podle potřeby vyhřívá z různých stran. Spojuje tak v sobě vlastnosti různých kuchyňských nádob a spotřebičů – místo deseti hrnců a plně vybavené kuchyně si tak vystačíte s jediným přístrojem.

Chytrý hrnec si vhodnou teplotu pro vaření určuje sám, takže nemusíte složitě nastavovat teplotu ani délku úpravy. Vše za vás zařídí zvolený program. Díky programovatelnému načasování si také přípravu jídla můžete libovolně posunout, aby na vás uvařené jídlo nečekalo, až se vrátíte z práce, ale dovaří se přesně ve chvíli, kdy budete odemykat. Spuštěný a naprogramovaný multifunkční hrnec se o všechno postará sám. A pokud se přece jen někde zdržíte, po uvaření se přepne do módu udržení teploty. To vše bez zbytečného plýtvání energií.

Tags : chytrý hrnecmulticookermultifunkční hrnec

The author Jana Kováčová

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response