close
Spolupráce

GeoPas.cz – více než jen katastr nemovitostí

geopas

Potřebujete zjistit informace o určité nemovitosti? Zajímá vás vybraná lokalita v České republice? Jste investor plánující rozšíření podnikání? Nebo jen řadový občan uvažující o koupě pozemku? V každém případě je tu pro vás GeoPas.cz. Moderní interaktivní aplikace kombinující řadu mapových vrstev, díky které získáte všechny požadované informace.

Co je vlastně GeoPas.cz?

Už jste někdy slyšeli o aplikaci GeoPas.cz? Pokud ne, je na čase jí krátce představit. GeoPas.cz je vlastně taková modernější verze katastru nemovitostí. Propojuje v sobě různé otevřené datové zdroje vztahující se k území České republiky. 

Potřebujete-li například zjistit informace o konkrétní nemovitosti, parcele, nějakém území nebo dané lokalitě, hledat tyto údaje tzv. na vlastní triko by pro vás bylo příliš náročné a časově zdlouhavé. S pomocí aplikace GeoPas.cz je tohle všechno otázkou několika vteřin.

Co všechno GeoPas.cz umí?

Aplikace je složena z mapové části kombinující řadu mapových vrstev od katastrálních map přes geologii, územní plány a podobně. Aplikace základním způsobem člení Českou republiku na adresy, parcely, katastrální území, obce, okresy a kraje. K tomu se dále pojí informace z dalších zdrojů, například složení obyvatelstva občanská vybavenost, ekonomika, životní prostředí nebo geologie.

U koho najde GeoPas.cz využití?

Moderní systém GeoPas.cz je určen pro všechny, kteří chtějí nebo potřebují o nějaké lokalitě zjistit co možná nejvíce informací a zároveň nemají čas trávit vyhledáváním těchto údajů dlouhé hodiny. Aplikace tak nachází využití u lidí pohybujících se v realitách, ať už jde o prodejce makléře nebo odhadce. Využít ji může ale i každý občan, který například uvažuje o koupi nemovitosti nebo parcely v dané lokalitě a chce zjistit, jak se na daném místě žije.

Placený přístup k API

GeoPas.cz mimo web poskytuje také placený přístup k datům prostřednictvím API. Jde o aplikační programové rozhraní sloužící k předávání dat. Uživatel tak získá možnost doptávat se na agregované informace územních celků podle jejich ID či souřadnic, má také k dispozici jednotlivé datové vrstvy a jejich kombinace na základě souřadnic, území nebo rádiusu. Součástí placené služby je možnost připravit speciální výstupy na míru.

Zdroj náhledové fotografie: Unsplash.com

The author Dalibor Navrátil

Leave a Response