close
hřeben

Kolik hřebenů vlastníte a jak často je myjete? I přes řádnou péči vám nevydrží věčně. Jak často byste měli všechny své hřebeny mýt a kdy si pořídit nové?

Nezapomínejte na pravidelnou údržbu

Svůj hřeben pravděpodobně používáte i několikrát denně. Otázkou ale zůstává jak často ho čistíte? Pokud si myslíte, že jednou měsíčně je dostačující, jste na omylu. V hřebenu se totiž kromě vlasů drží také zbytky vlasových produktů. Kombinací těchto dvou může dojít k výskytu kvasinek a bakterií. Čím déle svůj hřeben na vlasy nečistíte, tím je pravděpodobnost toho, že si poškodíte vlasy a podráždíte pokožku hlavu vyšší. Následkem toho mohou být vaše vlasy na první pohled v mnohem horším stavu, může vás svědit pokožka hlavy a také se mohou objevit lupy.

Jak často čistit hřebeny?

Jaký časový interval je při údržbě hřebenu nejvhodnější? Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď, protože hodně záleží na tom, jaké stylingové přípravky používáte a jaký máte typ vlasů. Odstraňování vlasů by mělo být automatickou činností po každém čištění, případně byste měli vlasy z kartáče odstraňovat alespoň jednou za dva dny. Důkladné čištění hřebenu je pak dobré provádět alespoň jednou za dva až tři týdny.

Jak správně vyčistit hřeben?

Pojďme se rovnou podívat na to, jak správně svůj kartáč na vlasy čistit, aby vám vydržel co nejdéle a byl v dobrém stavu. K péči o váš hřeben nebudete potřebovat žádné speciální přípravky a úplně si vystačíte s klasickým šamponem. Je-li váš kartáč příliš zanesen vlasy a dalšími nečistotami, přidejte k šamponu také trochu jedlé sody.

Než položíte hřeben do šamponové koupele a necháte ho máčet, zbavte se všech nečistot, kterých můžete. Skvěle vám k tomu poslouží druhý hřeben nebo obyčejný štětec. Jakmile budou vlasy i prach z kartáče odstraněny, celý ho ponořte do umyvadla s teplou vodou, do které předtím přidáte pár kapek šamponu a trochu jedlé sody.

Hřeben nechte alespoň půl hodiny máčet a až poté ho s pomoci prstů či plochého hřeben zbavujte zbývajících nečistot. Až budete mít hotovo, pořádně kartáč propláchněte pod proudem vody a dejte ho uschnout štětinami dolů. Teprve tehdy, až zcela uschne, je hřeben připraven k dalšímu použití.

Jak poznat, že je načase vyměnit hřeben za nový?

Každý má jinou hustotu i strukturu vlasů, a proto nelze prohlásit, po jak dlouhé době je ta nejlepší doba na nákup nového hřebenu. Nicméně toto je pár bodů, které vám naznačí, že váš kartáč má to nejlepší již za sebou.

Ohnuté štětiny

Jeví váš hřeben jasné známky pravidelného používání a jsou některé z jeho štětin ohnuté? Vyhoďte ho a odměňte se novým modelem.

Vypadané štětiny

Pokud budete dostatečně dlouho ignorovat ohnuté štětiny, pár jich časem vypadne nebo se zlomí. V tuto chvíli již skutečně nemá cenu na nic čekat a kartáč vyhodit.

Viditelné poškození

Všechny štětiny vypadají jako nové, ale váš kartáč nese jiné znaky poškození? Ať už se jedná o prasklou rukojeť, poškozenou vnější část hřebene či jiné viditelné poškození, na nic nečekejte a hřeben zahoďte.

Hřeben nelze vyčistit

Všimli jste si toho, že i při sebepečlivějším mytí nelze z hřebene odstranit veškeré nečistoty? Váš kartáč na vlasy odvedl svou práci a je načase ho vyměnit za nový.

Čím lepší péči budete svému hřebenu poskytovat, tím déle vám vydrží v perfektním stavu. Odborníci se shodují na tom, že kvalitní kartáč na vlasy vám při správné péči bude dělat společnost několik let. Jakmile si povšimnete toho, že štětiny kartáče začínají měnit svůj tvar a rozjíždějí se do všech stran, jedná se o důkaz toho, že hřeben již dosloužil.

Zdroj textu: www.byrdie.com, www.healthline.com

Zdroj foto: www.freepik.com

Tags : hřeben

The author Michaela

Leave a Response