close
jungle

Přeneste si džungli do svého domova a užívejte si společnost rostlin každý den. Co by v domácnosti zařízené podle jungle stylu nemělo scházet?

Jungle styl se dá vytvořit v každé domácnosti

Na úvod je nutné uvést, že nezáleží na tom, zda bydlíte v domě nebo bytě. Dokonce není ani důležité, jak velký je váš domov. Jungle styl bydlení lze totiž vytvořit opravdu v každém interiéru. Dokonce i takovém, kde je nedostatek slunečních paprsků. Nevěříte? Náš jednoduchý návod vás o tom přesvědčí.

Tropické rostliny kam se podíváš

Typickým znakem jungle stylu jsou samozřejmě rostliny. Monstery, palmy, orchideje, dracény, fíkovníky, banánovníky i calathey vás okamžitě přenesou do džungle a čím více se jich u vás doma bude nacházet, tím bude iluze skutečné džungle přesvědčivější. Samozřejmě je nechte vyniknout i na stěnách, polštářích a povlečení. Potisky s tropickými motivy vytvoří ve vašem domově tu správnou exotickou atmosféru.

Motivy zvířat

Nejsou to ale pouze motivy rostlin, které mají v domácí džungli své čestné místo. Nezapomínejte ani na zvířecí motivy. Tygří a zebří pruhy krásně vyniknou na tapetě a konferenční a noční stolky ozdobí sochy plameňáků, slonů a tukanů.

Zelená barva

Dalším poznávacím znamením toho, že se nacházíte v interiéru zařízeném podle jungle stylu, je všudypřítomná zelená barva. Nebojte se ji použít na stěnách, na bytovém textilu i na barvě květináčů. Ozvláštnit interiér můžete také s pomocí tapety s tropickými motivy.

Přírodní materiály a zlaté doplňky

K zelené barvě se výborně hodí dřevěný nábytek a také zlaté detaily ve formě dekorací. Na zeleném podkladu krásně vyniknou zlaté nástěnné hodiny, na stole z masivu se zeleným prostíráním se bude skvěle vyjímat zlatý příbor a zlatými doplňky se můžete obklopit také v koupelně – co byste řekli na zlaté držáky na mýdlo, zrcadlo se zlatým rámem a zlaté věšáky a háčky na ručníky?

Dostatek světla

Nebydlíte zrovna ve slunném bytě, ale přesto toužíte po domácí džungli? V případě, že svým exotickým rostlinám nemůžete dopřát dostatek přirozeného světla, pomohou vám moderní LED světla, která imitují intenzitu slunečního světla. Rostliny potřebují přibližně 12 až 16 hodin svitu denně, ale toto časové rozpětí se samozřejmě liší odrůdy od odrůdy. Na noc světlo vždy vypínejte a dopřejte své džungli odpočinek. Speciální světla najdete v hobby marketech i zahradnických potřebách.

Při zařizování domova ve stylu džungle rozhodně neplatí, že byste se měli krotit. Čím více rostlin a přírodních materiálů, tím lépe. Skutečnou džungli ve své domácnosti vytvoříte pouze tehdy, když každou volnou plochu využijete na maximum a ozdobíte ji exotickou rostlinou.

Zdroj textu: www.singulart.com, www.kolibricompany.nl

Zdroj foto: www.freepik.com

Tags : jungle styl

The author Michaela

Leave a Response