close

S prvními hřejivými paprsky začínáme víc větrat. Zároveň se tou dobou zvyšuje aktivita hmyzu, hlavně toho polétavého. Výsledek je jasný: brzy nám do bytu létají mouchy, později komáři a další nezvaní návštěvníci. Řešením jsou sítě v oknech.

Ochranné sítě jsou proti vniku hmyzu skutečně velmi efektivní. Bez obav můžete v létě usínat při otevřeném okně, komáři nemají šanci. Můžete rozsvítit beze strachu, že budete mít během chvilky místnost plnou můr a další havěti. Stačí si jen vybrat, kterou instalujete u vás doma.

Pevné sítě proti hmyzu

Nejčastěji používané jsou sklolaminátové sítě v rámech z hliníkových profilů. Jsou pevné a odolné, nepodléhají povětrnostním vlivům. Instalují se napevno na okna pomocí upínacích háčků, nedají se polohovat. 

Pevné sítě si můžete opatřit i do dveří, například do balkonových či na terasu. Dodávají se v provedení s panty obyčejnými nebo samouzavíracími. Rám se sítí na dveře je opatřen madlem a okopovým plechem, který chrání síť před prokopnutím.

Lamelové sítě proti hmyzu

Kromě sítí na dveře v hliníkových rámech jsou na trhu k dispozici lamelové dveře se sítí proti hmyzu. Ty jsou vhodné zejména tam, kde se v domácnosti nachází i  kočka nebo pes. Poskytují ochranu proti hmyzu, ale zároveň jimi mohou čtyřnozí mazlíčci podle potřeby procházet. Jakmile zvíře projde, lamelové dveře se díky závaží na lamelách sami zavřou. Lamelové sítě proti hmyzu připevníte k rámu dveří pomocí oboustranně lepících proužků nebo se dají k dveřnímu rámu přivrtat.

Speciální sítě proti hmyzu

Kromě hliníkových rámů se sítěmi se dají do oken i dveří (zvlášť těch s atypickými rozměry) natáhnout samotné sítě se samolepícím suchým zipem v různých velikostech a typech. Je to mnohem levnější varianta, než si nechat dělat rámy na míru, přitom účinnost je stejná. Dále se na trhu setkáte se specialitami, jako jsou například sítě do střešních oken, sítě proti hmyzu se sluneční clonou odrážející sluneční paprsky, případně sítě plisované, které můžete polohovat podle potřeby.

Tags : sitě do dveřísítě do okensítě proti hmyzu
JanaPK

The author JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response