close

Myčka nádobí je dnes nedílnou součástí většiny našich moderních domovů. Je skvělým pomocníkem především při mytí veškerého našeho nádobí. S jeho špínou ale souvisí i to, že i myčku je třeba pravidelně čistit, aby výsledek mytí byl vždy dokonalý. V tomto ohledu samozřejmě existují dvě různé možnosti. První je cesta komerčních přípravků na čištění, a tou druhou jsou různé osvědčené rady a použití přípravků a věcí, které běžně seženeme u nás doma, nebo v obchodě.

Jak je na tom trh s konkrétními přípravky?

V tomto směru nabídka zahrnuje různé tablety, ale třeba také různé gely. Ty se mohou používat a dávkovat stejně jako při běžném mytí. Stačí je umístit do myšky, a zapnout mycí cyklus. Samozřejmě ačkoliv se to může zdát pohodlné, je na druhou stranu třeba zmínit o to, že to může být o něco nákladnější, než několik dále zmíněných možností.

Jedlá soda a ocet – kombinace, které fungují

Hlavními problémy myčky může být nejenom velké množství vodního kamene, ale i zbytky jídla, nebo lehce ucpané svody a vývody vody. V tomto ohledu může pomoci jak jedlá soda, tak i ocet. Je možné samozřejmě požití obou těchto látek zároveň. Použití dané jedlé sody ani octu není nijak složité. Jednou sodu stačí vsypat do šálku, který do myčky umístíme. Plně stačí 1 – 2 běžné sáčky. Ocet poté stačí nalít na dno myčky, zavřít, a spustit mycí program. Samozřejmě ideálně bez nádobí. Po ukončení tak bude myčka dokonale čistá, a zbavená i nepříjemného zápachu. Ostatně podobně se ocet využívá třeba i v pračkách.

Lze použít i kyselinu citronovou

Možnou alternativou je poté i kyselina citronová. Ta se použije stejně jako samotná jedlá soda. Samozřejmě nikdy není na škodu ani to, pokud všechny tři možnosti zkombinujeme, popřípadě také střídáme. A to ideálně každý jeden až dva měsíce, jelikož tato doba by k pravidelnému udržení myčky v čistotě měla perfektně stačit.

The author admin

Leave a Response