close
Spolupráce

Krásná zahrada takřka bez práce? Pokládané trávníky jsou nejlepším řešením

grass

Ke každému domu bezpodmínečně patří také kvalitní trávník. Jenže péče o něj je časově i finančně náročná, často znamená pravidelné zalévání, hnojení i údržbu. Není lepší řešení? My věříme, že je – travní koberec vás zbaví nepříjemných povinností a umožní vám vychutnávat si nádhernou zelenou zahradu skoro bez práce.

Jaký trávník vybrat?

Nevíte, zda bude pro vaše účely lepší klasický kobercový trávník, anebo bude výhodnější zainvestovat do odolnějšího zátěžového modelu? Na webu www.pokladanetravniky.cz najdete obojí. Pokládané trávníky se nabízí v různých provedeních, kdy každý se hodí pro jiné příležitosti a potřeby a my vám pomůže vybrat ten správný.

  • Travní koberec OK – Hodí se zejména do zahrad, které jejich majitelé využívají intenzivněji, může sloužit také jako fotbalový nebo golfový trávník. Nabízí větší odolnost a také lepší estetický dojem.
  • Běžný travní koberec – Ideální je na zahrady, kde se tolik neběhá a kde nejsou ani domácí mazlíčci. Je skvělý pro ty, kdo za každou cenu nepotřebují dokonalý trávník a nemají na kondici své zeleně tak vysoké nároky. Přesto ale nabízí velmi hezké a udržitelné řešení pro většinu zahrad u rodinných domů, chat nebo chalup.

Je údržba náročná?

Mnozí se bojí, že kobercový trávník s sebou nese vysoké nároky na údržbu. Nemusí to tak ale vůbec být, údržba trávníku se díky moderním technologiím dá značně ulehčit.

V každém případě je nutné trávník pravidelně sekat, asi jednou za deset dní, a samozřejmě je nutné zajistit pravidelné zalévání. Pokud si ale nechcete přidávat práci, velmi vám pomůže moderní automatický závlahový systém, který můžete snadno nechat instalovat ještě před pokládkou trávníku. Výhodou je nejen to, že díky němu se nebudete muset o závlahu starat, ale také ušetříte až neuvěřitelných 40 % vody.

Pokládané trávníky se realizaci travních koberců věnují již dlouhou dobu a mohou se pyšnit mnoha úspěšnými realizacemi. Jejich nabídku a služby si můžete pohodlně prohlédnout na webu a v případě zájmu je kontaktovat.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

The author Dalibor Navrátil

Leave a Response