close

Květinový dekor do obývaného interiéru prostě patří. Vzpomeňte si třeba na květinové tapety na zámcích, které jste o prázdninách navštívili. Samozřejmě současné květinové vzory jsou nejspíš trochu odlišné. Ale jsou stále oblíbené.

Květiny se mohou objevit nejen na tapetách, pořídit si můžete i závěsy, povlaky a klidně také koberec s květinovým vzorem. Nápadům se meze nekladou. Vzory použité v interiéru hodně ovlivňují náladu  takže vždy zohledněte, k čemu konkrétní místnost využíváte a podle toho vybírejte nejen velikost květin, ale i barvu. Zjistěte si nejdřív, jak na vás vybraný květinový vzor působí,

Malé nebo velké květy

Obecně platí, že velké květy v sytých barvách podněcují k aktivitě, takže se hodí spíš do obýváku nebo do pracovny. Naopak drobné kvítky uklidňují a ideálně se uplatní například v ložnici. Není to ovšem žádné dogma – i v ložnici můžete mít povlečení s velkými květy (moderní styl využívá dost často abstraktní květy), stejně tak v obývacím pokoji můžete mít čalouněný nábytek nebo bytový textil s drobnými květy (levandule, fialky, šípková růže, luční kvítí). Motiv levandule či růží se objevuje ve stylu provence, polní kvítí je typické pro náš venkovský styl. 

Květinové tapety

Pokud zvolíte drobný květinový vzor na stěnách v moderně zařízeném bytě, bude interiér působit velmi svěže a optimisticky, dokonce mu kvítky vdechnou zdání luxusu, zvlášť, když v místnosti použijete kovové dekorace v barvě zlata (lampičky, rámy obrazů či zrcadla, kliky u dveří i oken).

Tapety s velkými květy bývají nejčastěji dominantou moderně zařízených místností, hlavě obývacích pokojů. Aby nepůsobily příliš agresivně, je dobré zvážit použití tapety například jen na jedné stěně. Nezapomeňte také na to, že velké květy v sytých barvách mohou prostor ztmavit, takže je zcela zásadní vhodné osvětlení. Do pokojů, kde je málo přirozeného světla, volte méně výrazné barvy, ideálně na světlém podkladu,

 

 

Tags : květinové tapetykvětinový dekorkvětinový vzor
JanaPK

The author JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response