close

Feng shui je asijské umění vytvořit kolem sebe harmonické prostředí. Jedná se vlastně o celistvou životní filosofii založenou na chápání toho, jak jsou lidé spojení a ovlivnění prostředím, v němž se pohybují. Podle této filosofie je nutné zařídit jednotlivé místnosti v domě tak, aby nebylo bráněno toku energií a také podle toho, k čemu je místnost určena.

V ložnici trávíme téměř třetinu času. Abychom se dobře vyspali a nasbírali dostatek sil do nového dne, měli bychom si ji zařídit podle pravidel feng shui. Často o kvalitě spánku rozhodují maličkosti, například umístění postele v prostoru, barvy v pokoji a podobně. Jak tedy zařídit ložnici v souladu s principy feng shui?

Umístění postele podle feng shui

Zcela zásadní pro harmonii v ložnici i pro zdravý spánek je umístění postele. Ta by rozhodně neměla stát pod oknem ani přímo naproti dveřím. Zároveň není dobré, aby stála v proudění energie (čchi), tedy v přímé linii okno – dveře. Přesto je nutné, aby postel stála tak, že z ní je vidět na dveře. A v každém případě by za hlavou měla být pevná opora. Jestliže nemáte postel postavenou ke zdi, měla by mít pevnou pelest.

Ostatní nábytek by měl dodržet pravidlo trojúhelníku, tedy dva noční stolky vedle postele a skříň či prádelník v nohách. Opatrní buďte i s umístěním zrcadla, do něj byste se neměli dívat z postele.

Atmosféra v ložnici podle feng shui

Barvy a doplňky v ložnici by měly být umírněné, klidné. Nic výrazného by nemělo narušovat příjemnou atmosféru. K tomu patří i pravidlo, že v ložnici by neměl být žádný televizor ani počítač, a už vůbec si v ní nepořizujte pracovnu. Vaše podvědomí by ji totiž stále vnímalo a vy byste si nikdy úplně neodpočinuli. Další, co do ložnice nepatří, jsou květiny, protože ubírají energii, a akvárium. Rybičky znamenají neustálý pohyb, který vám nabourává spánek.

Tags : feng shui v ložniciložnice podle feng shui
JanaPK

The author JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response