close

Inteligentní dům se dokáže automaticky postarat o vaše pohodlí, maximální bezpečnost, ale také o co největší úsporu energií. Pomocí smartphonu můžete ovlivňovat chod domácnosti kdykoliv a z jakéhokoliv místa.

Do systému inteligentního domu můžete integrovat všechno, co vás napadne: osvětlení, stínění, alarm, energie, topení nebo naopak chlazení, televizi i multimédia.

Možnosti jsou neomezené

Odcházíte z domu a tlačítkem na telefonu zavřete dům i garážová vrata, zapnete alarm a pro jistotu se ještě jednou přesvědčíte, že je všude zhasnuto.

Zapnete si televizi a ztlumíte si světlo. Stáhnete roletu, když vám slunce svítí do očí a nastavíte teplotu na klimatizaci, abyste měli doma příjemně. To vše můžete jen s použitím svého smartphonu. Ale to není všechno.

V inteligentním domě můžete mít místnosti propojené interkomem, takže si můžete navzájem povídat, i když jste každý v jiné místnosti. Stejně tak si můžete propojit funkci chůvičky a kdekoliv v domě mít přehled o svém miminku. Nebo si jen tak poslouchat hudbu při úklidu, bez ohledu na to, že přecházíte z jedné místnosti do druhé.

Inteligentní dům v praxi

Taky máte na konferenčním stolku spoustu různých dálkových ovladačů a už ani pořádně nevíte, který je k čemu? Televizor, DVD přehrávač, klimatizaci, žaluzie, to všechno můžete propojit s centrálním systémem a ovládat z jednoho místa. Stejně tak termostat, i osvětlení, takže si můžete nejen rozsvítit nebo zhasnout, ale také korigovat intenzitu světla.

Inteligenci svého domu a mobilního telefonu oceníte i v situacích, kdy někdo z vás zapomene zhasnout světla před odchodem z domu, když odjíždíte na dovolenou a máte obavy o svůj majetek, nebo se naopak po delší době vracíte a chcete mít doma příjemně teplo už ve chvíli, kdy vejdete. Nebo si napustíte vanu vody teplé přesně tak,jak to máte rádi.

Možnosti inteligentního domu jsou opravdu široké a všechny jsou určeny k tomu, aby vaše bydlení bylo ještě víc pohodlné. Chce to jen dopřát vašemu domu mozek.

 

Tags : chytrá domácnostchytrý důminteligentní domácnostsmart home
JanaPK

The author JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response