close
Komerční články

Na hypotéku nedosáhnete? Řešením je družstevní bydlení v Praze

obyvak

Bydlet v Praze, a ještě i ve vlastním je sen, který se většině lidí rozplynul jako pára nad hrncem. Jako by nestačily vysoké ceny bytů, nyní vše výrazně komplikují také nedostupné hypotéky. Naštěstí se zdá, že by se mohlo začít blýskat na lepší časy, a to díky staronovému konceptu družstevního bydlení. Ten v posledních letech trochu vymizel, ale jeho místo na výsluní se, zdá se, opět blíží. Družstevní bydlení Praha je opět na vzestupu, a i vy můžete tuto příležitost chytit za pačesy.

Jak funguje družstevní bydlení?

Výhody jsou skutečně značné. Pořídíte si totiž byt za pouhou čtvrtinu jeho kupní ceny od takzvaného družstva a následně po určitou dobu splácíte danou částku, podobně jako byste spláceli hypotéku. Peníze však jdou přímo družstvu. Jakmile je vše splaceno, byt automaticky přechází přímo do vašeho osobního vlastnictví. Je to ideální řešení pro všechny, kdo nemají pohromadě potřebnou hotovost a šance na získání hypotéky jsou rovněž mizivé. Družstevní byt pořídíte s daleko menšími vstupními náklady a všechny další platby jsou přímo na splácení vašeho budoucího majetku.

Družstevní bydlení v Praze?

Je-li vaším snem bydlení v Praze, určitě vás zaujme, že společnost Finep nabízí družstevní bydlení na řadě velmi atraktivních a zajímavých lokalit. Jde o nové výstavby, které se pyšní vysokým standardem a konečně jsou dostupné i pro mladé rodiny nebo páry, které se touží osamostatnit, ale nemají potřebný finanční základ. Volné byty najdete ve skvělých lokalitách s výbornou dostupností a vybaveností. Jde například o lokalitu Prahy 9 – Prosek, Prahy 10 – Štěrboholy a Prahy 5 – Barrandov. Navíc dnes už pilotní projekt na Proseku s názvem Habr potvrzuje, že o tento typ bydlení je nebývalý zájem, a nabídka si určitě velmi rychle najde své zájemce. Proto ani vy neváhejte a prohlédněte si dostupné byty.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

The author Dalibor Navrátil

Leave a Response