close
Spolupráce

Najdete ho i v moderních domácnostech. Proč si pořídit umělý stromek z PVC?

stromek (2)

Živý vánoční stromeček je bezpochyby něčím, co k Vánocům neodmyslitelně patří. Jeho charakteristická vůně je zkrátka znamením, že nejkrásnější svátky v roce a s nimi spojené kouzlo se rychle blíží.

V dnešní době však živé stromky čím dál častěji nahrazují umělé alternativy. A není divu: zatímco ze živého stromečku neustále opadává jehličí, které je potřeba pravidelně uklízet, ten umělý z PVC nevyžaduje téměř žádnou údržbu. Stačí jej jednoduše postavit, vyzdobit a těšit se z jeho krásy.

Co je PVC?

Pod zkratkou PVC se ukrývá polyvinylchlorid, druh plastu, který se na výrobu umělých stromků používá již několik desítek let. Jak proces výroby vlastně probíhá? Roztavené PVC se vytlačí do dlouhých tenkých vláken, které se později nastříhají na kousky různých délek. Když se jednotlivé prameny zkroutí v jeden celek, vzniknou větve stromečku.

Vzhled, který vás nadchne

Kdysi umělé stromky vypadaly tak nepřirozeně a nevzhledně, že bylo na první pohled jasné, že jde jen o lacinou napodobeninu těch živých. Pro ty, které v obchodech a v e-shopech najdete dnes, je ale typické kvalitní zpracování a hezký vzhled, který umožní naplno vyniknout všem zvoleným vánočním ozdobám i barevným kombinacím.

Umělý stromek a jeho vlastnosti

Největší výhodou umělého stromečku z PVC je bezpochyby cenová dostupnost, a tak si jej může pořídit opravdu každý. Další vlastností, která stojí za zmínku, je velká hustota stromečku. PVC fólie je ale slabší, a tak jehličí časem ztratí pevnost i původní tvar.

Umělý stromeček z PVC je součástí vánoční výzdoby i v moderních domácnostech. Pomáhá vytvářet sváteční atmosféru a přispívá také k navození vánoční pohody. Pokud od něj ale vyžadujete především precizní řemeslné zpracování, pořiďte si jej od prodejce, který nabízí kvalitní stromky od ověřených dodavatelů.

Toužíte po umělém stromečku, který je na nerozeznání od živého? Prohlédněte si také nabídku 3D a full 3D vánočních stromků. Když si pořídíte i aromatický sprej nebo vonnou svíčku s typickou vůní jehličí, bude váš stromek působit ještě realističtěji.

Zdroj náhledové fotografie: shutterstock.com

The author Dalibor Navrátil

Leave a Response