close
úklid

Trápí vás s příchodem jara alergie, vyskytuje se ve vašem domově často plíseň a nebo se zkrátka chcete účinně zbavit nepříjemných pachů? Pomoci vám může generátor ozonu.

Co je generátor ozonu?

Generátor ozonu, nebo někdy též ozonizér, je přístroj, který slouží k dezinfekci prostor a dokáže je účinně zbavit virů, bakterií, alergenů i nepříjemných pachů. Své využití tak najde jak v domácnostech, tak i ve firmách, hotelech, restauracích, bazénech i průmyslových prostorech.

Na jakém principu generátory ozonu fungují

Generátory ozonu dělají přesně to, co jejich název napovídá: generují ozon, který následně vyplní celou místnost a spolehlivě ji vydezinfikuje. Čištění ozonem je považováno za spolehlivou a přírodní metodu a je mnohem účinější než například chlór. Po čištění ozonem nezůstávají žádné stopy a jakmile se řádně rozloží, nezpůsobuje ani žádné dýchací obtíže či alergie.

Kde lze ozonizér využít

Proč svou domácnost vydezinfikovat právě ozonem? Generátor ozonu je účinný v boji proti:

  • plísním
  • bakteriím
  • zápachu

Trápí-li vás některý z těchto jevů, neváhejte se podívat po ozonizéru. Generátor ozonu využijete jak v domácnosti, kde je příliš vysoká vlhkost, tak i tam, kde bydlí alergikové. Své využití má i na chatách a chalupách, kde je v místnostech cítit zatuchlý vzduch. Po ozonizérech ale často sahají také hotely a velké společnosti, které je využívají k dezinfekci prostor. Své využití mají také v restauracích, kde odstraňují ze vzduchu pachy z kuchyně a samozřejmě s nimi lze spolehlivě zbavit zápachu také prostory, ve kterých se kouří a zápach z cigaret se již usadil ve zdech a v záclonách. Používání generátoru ozonu je typické také pro sportovní haly a další zařízení, protože se dokáže účinně zbavit také zápachu potu.

Jak na bezpečné používání ozonového generátoru

Aby bylo čištění prostoru ozonem účinné a také bezpečné, je důležité dodržovat veškerá doporučení pro jeho provoz. Která to jsou?

  • Jakmile se rozhodnete místnost vyčistit s pomocí ozonizéru, musíte z ní odnést veškeré živé rostliny a během čištění se nesmí v pokoji vyskytovat žádný člověk ani zvíře. Ozon je totiž toxický.
  • Aby bylo čištění ozonem skutečně účinné, provádějte ho vždy poté, co místnost uklidíte. Setřete prach a vysajte.
  • Ve chvíli, kdy generátor ozonu zapnete, okamžitě odejděte z místnosti a nechte přístroj vykonávat svou práci. Jakmile bude pokoj vyčištěn, přístroj vás upozorní pípaním. Ovšem tím čištění v žádném případě nekončí. Ozon se totiž následně přemění na kyslík, ale to mu zabere nějakou dobu. Proto je důležité do místnosti nevstupovat ihned poté, co generátor ozonu prostor vyčistí, ale počkat minimálně další hodinu.
  • Jakmile se ozon přemění na kyslík, je možné do místnosti vstoupit a otevřít v ní všechna okna dokořán. Tím je proces čištění ukončen a místnost je vydezinfikovaná, bez zápachu, virů a bakterií.

Čištění sportovního náčiní, plyšáků a dalších předmětů

Nejsou to ale jen celé místnosti, které lze čištění ozonem vystavit. Dezinfikovat se s pomocí generátoru ozonu totiž dají také hračky, zejména plyšáci, kteří jsou plní prachu, sportovní náčiní, oblečení nebo například nábytek.

Zbavte se nepříjemného zápachu, bakterií i plísní s pomocí generátoru ozonu. Své uplatnění najde ve vaší domácnosti, v autě, na chatě i v chalupě. Poradí si skutečně se vším a vy budete moci v interiéru volně dýchat a nebudou vás rušit žádné nepříjemné pachy či alergeny.

Zdroj textu: www.ozoneclean.co.uk

Zdroj foto: www.freepik.com

The author Michaela

Leave a Response