close

Co čeká za vchodovými dveřmi vašich návštěvníků ? Příjemná atmosféra útulného interiéru nebo minové pole v podobě rozházených bot z předešlého dne ? První dojem totiž není důležitý jen při poznávání nových lidí , ale i při vstupu do domu či bytu . Co tedy udělat , aby vaše předsíň padla těm , kteří do ní vstoupí , hned do oka ?

Tato část bytu tvoří mnoho funkcí , mezi které patří také izolace soukromého života rodiny od vnějšího světa . Vedle toho však musí splňovat další požadované podmínky . Na relativně malé ploše třeba skloubit odkládání svrchního oděvu , obuvi a doplňků . Rovněž je místem posledních úprav před odjezdem ven. Nemluvě o vítáni a odprevádzania hosty , které z ní činí jakýsi komunikační uzel pro další prostory bytu .

Zařízení chodby závisí vždy na její velikosti a tvaru , které v této oblasti často nevytvářejí velmi příznivé podmínky. Spíše kladou překážky co se týče nábytku , a tak mnoho lidí pro opravdovou dokonalost celku dává přednost zhotovení úložných prostorů jako jsou skříně , šatník , botník či police na míru . Ušetří vám to čas ztracený sháněním správné soupravy a pozitivem je i vlastní návrh , který vám zaručí chodbičku přesně podle vašich představ .

Minimální přechod na komfortní pohybování a manipulaci bytoví architekti uvádějí v šířce 120 cm . Pokud vás zajímají čísla , poradíme vám , že maximální výškový dosah pro police je 190 cm a pro věšáky 140 cm . Pokud jde o zrcadla , výběr závisí od vašeho vkusu , ale na optické zvětšení malého prostoru doporučujeme ty kolem 175 cm vysoké zavěšené 30 cm od země , což vám zároveň při každodenní kontrole zevnějšku umožní vidět celou svou postavu . U nábytku nezapomeňte na sezení, které při obouvání ocení starší i děti .

Myslete na to , že celkový dojem můžete ještě vylepšit vhodnou barvou na stěnách , správným osvětlením a praktickou keramickou dlažbou , nebo PVC podlahou .

mata.l

The author mata.l

Leave a Response