close

Plánujete na příští rok změny ve vašem bytě? Pak vás možná budou zajímat trendy v bytovém designu,tak jak jsme je pro vás objevili v zahraničních zdrojích.

Dobrou zprávou je, že nepůjde o nákladné interiérové změny, spíš o detaily, jimiž se vzhled i atmosféra místnosti promění. Pokud jde o materiály, stále jsou žádané ty přírodní: dřevo a kámen. Víc prostoru dostává v interiéru i beton. Například kuchyňské dřezy vyrobené z kamene, žuly nebo betonu budou příští rok in.

Rostliny živé i ve vzorech

Pokojové rostliny se v našich domácnostech zabydlely už dávno, s trochou kreativity dají vašim místnostem úplně jinou tvář. Především jejich umístění nemusí být jen na parapetech či květinových stolcích, naaranžujte si s nimi různá zátiší nebo je pověste na stěnu. Trendy jsou stále i zelené stěny.

Motiv rostlin a květů se vrací i na bytový textil v moderním designu – pestré barvy, velké vzory a inspirace etno kulturou.

Černobílý svět nemusí být nuda

Černobílé vzory, potisky a dekorativní předměty vytváří v interiéru novou elegantní atmosféru. Použití grafických vzorů na dekorativní polštáře, černá a bílá keramika spolu nebo geometrické tvary z bílých a černých dlaždic na podlaze působí naprosto úchvatně. Využijte kontrastu mezi černou bílou všude tam, kde musíte šetřit ostatními barvami, výsledek bude i tak efektní.

Červená a  růžová

Dopřejte vašemu bytu červenou ve všech možných tónech, Nejen že proteplí pokoje, ale dodá vám energii pro všechno, co právě děláte. Vytvořte si pozitivní, optimistickou a tvůrčí atmosféru červenými přehozy, polštáři, nebo třeba tapetou s červenými tóny na stěně za pohovkou.

Další barva pro váš byt bude v příštím roce růžová, což by nemělo překvapovat, protože růžová je barvou tisíciletí. Využijte odstíny růžové nejen na textilu, klidně ji natřete na starý příborník nebo ji kombinujte už zmíněnou červenou.

 

Z ostatních trendů zmiňme návrat klasických závěsných měděných lustrů, dřevěné stěny s vykreslenými vzory v ložnicích, dosud jsme je znaly spíš jen v kuchyních či koupelnách. V ložnicích se usadí minimalismus, jemné vzory a uklidňující barvy. Všude jinde zkuste modrozelenou (teal).

Tags : interiérové trendy 2018trendy bydlení

The author Jana Kováčová

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response