close
Komerční články

V těchto 3 případech je nutná okamžitá oprava fasády!

dum

Když se něco stane s fasádou, často se nás zmocní strach a sesype se nám pomyslný domeček z karet. Kolik to bude stát? Může to nějak ohrozit dům či jeho obyvatele? Nebo už má dům vnitřní poškození, která nevidíme? Hlavní je vždycky zachovat především klid! Dnes se podíváme na 3 hlavní případy, kdy je nutné, aby proběhla oprava fasády.

Padající omítka

Vůbec nejlepší je, když je oprava fasády plánovaná, kvůli jejímu oživení. O tom se dneska ale bavit nebudeme. Horší variantou se stává neplánovaná oprava fasády, která je v akutním havarijním stavu. V tomto případě je potřeba začít s opravou okamžitě a neodkládat ji nejlépe ani o den. Mezi tyto případy patří odlupující se a následně padající omítka. U rodinného domu to nemusí být do druhého dne, avšak pokud vlastníte činžovní dům, odstartujte nápravné kroky okamžitě! Můžete totiž laxností ohrozit nejen obyvatele domu, ale také neznáme kolemjdoucí.

Ptáci útočí – aneb zateplená fasáda v rozpadu

Ptáci už se vyvinuli s jednou činností jim vlastní. A to je klování a zabydlování se v někdy dost krkolomných příbytcích. Jako třeba v díře, kterou vytvoří do vaší zateplené fasády. Ano, všichni máme rádi zvířata a rozhodně neradíme ptákům, jakkoliv ubližovat! Avšak pravidelné tmelení děr a oprava omítky jsou nutností. V tomto případě se nejedná o havarijní záležitost, která potřebuje okamžitý zásah. Čím pravidelněji se do opravy pustíte, tím lépe pro vás.

Uvolněné části fasády

Nejen omítka je na pořadu dne. Působením povětrnostních vlivů se mohou uvolňovat i další části na domě. Víme všichni že taková zasklená terasa, okapy nebo třeba plastové či kovové markýzy jsou její též součástí. I v těchto případech je tedy nutná oprava fasády. Samovolným uvolněním, odtržením nebo rozbitím přidaných částí vlivem počasí, můžeme nejen ublížit kolemjdoucím ale také zničit jejich majetek. I v tomto případě je okamžitá oprava fasády nutná.

Na koho se obrátit

Když taková pohroma přijde, hledáte okamžitě. A často vezmete toho prvního, koho najdete. I kdyby nebyl zrovna z nejschopnějších. I když doufáme, že aktuálně nic s fasádou nemáte, lepší je uložit si kontakt pro případ nouze. Plzeňská firma Výškyzavás.cz umí fasádu nejen opravit. Ale na to, co všechno dovedou, se mrkněte sami. Nebudeme vám přece kazit milé překvapení.

Zdroj obrázku: Pixabay

The author Dalibor Navrátil

Leave a Response