close
obrázek_2023-03-08_072550551

Designový interiér se v posledních letech stal oblíbeným trendem. Lidé hledají jedinečné a esteticky působivé kusy nábytku, které nejen splňují své praktické účely, ale také zvyšují vizuální atraktivitu interiéru. Co je to designový interiér a co ho odlišuje od toho běžného?

Co je to designový nábytek?

Designový nábytek je jedinečný, moderní a nápaditý. Není vyráběný v sériové výrobě, často se jedná o unikátní a originální kusy. Jeho vzhled se zaměřuje na moderní, inovativní nápady a použití kvalitních materiálů.

Mezi typické vlastnosti designového nábytku patří:

  • Jedinečnost: Designový nábytek je obvykle vyroben na zakázku nebo v malých sériích, což znamená, že každý kus nábytku je originál.
  • Funkčnost: Designový nábytek často nabízí vysokou funkčnost, kombinuje estetiku a praktičnost.
  • Inovace: Designový nábytek se zaměřuje na inovace a použití nových materiálů a technologií.
  • Minimalismus: Designový nábytek se často vyznačuje minimalismem a jednoduchostí, což znamená, že se zaměřuje na základní prvky.

Význam designového nábytku v interiéru

Designový nábytek může hrát v interiéru důležitou roli. Díky své jedinečnosti a estetickému vzhledu významně zlepšuje atmosféru a celkovou vizuální atraktivitu místnosti. Navíc jeho vysoká funkčnost pomáhá zlepšit efektivitu prostoru, ve kterém by měl hrát dominantní úlohu. I proto je důležité dodržet pravidlo, že příliš designového nábytku v interiéru může působit kontraproduktivně. Lépe je vsadit na jeden dva kousky, ale o to zajímavější, které přitáhnou zrak toho, kdo do místnosti vstoupí.

Designová lampa

Světlo je v interiéru velmi důležité. Navozuje konkrétní náladu a nemělo by působit nepříjemně. Znamená to vybrat správný typ svítidla i osvětlení. Zde se nabízejí lustry, stojací i stolní lampy, bodová a závěsná světla. Také mezi nimi si lze vybrat designový kousek. V moderním interiéru se velmi dobře uplatní lampy z kovu v černé barvě, nerezu, bronzu.

Lépe je volit mezi těmi v jednoduchém až minimalistickém stylu. Naproti tomu do interiéru zařízenému v rustikálním stylu, například Provence, se bude více hodit lampa z přírodního dřeva či keramiky a vůbec nebude vadit, když na sobě bude mít i jemné ozdoby.

Designová sedačka

V obývacím pokoji hraje sedací souprava téměř hlavní roli. Je jeho výrazným prvkem. Designová sedačka bývá obvykle luxusním zbožím, pro který je typická vysoká kvalita provedení.

Z materiálů designéři nejčastěji sahají po pravé kůži nebo na omak hladkém sametu. Zajímavě se v interiéru vyjímají sedačky ve stylu art-deco i retro, které velmi jednoduše zkombinujete i s moderním nábytkem. Velmi totiž záleží na ostatních bytových doplňcích, jimiž vyplníte zbylý prostor.

Konferenční stolek v designové kvalitě

O designových lampách a sedačkách v interiéru jsme se již zmiňovali. Ale i takový konferenční nebo odkládací stolek lze vybrat s ohledem na jeho styl. V tomto případě nejvíce vynikne přírodní dřevo jak základní materiál – luxusní mahagon, exoticky teak, borovice, dub či buk s viditelnou přirozenou kresbou. Dřevo velmi dobře vypadá v kombinaci s kovem i se sklem.

Bytový textil v designovém duchu

Pomyslnou třešničkou na dortu, respektive vybavení interiéru, je vhodně zvolený bytový textil. Nejsou to jen záclony a závěsy, ale ubrus v jídelně a polštáře na sedačce. Zde je možné nechat popustit uzdu své fantazii a svoji domácnost doladit do dokonalosti tak, abyste si v ní připadali opravdu jako doma.

Je-li vaše obydlí zařízené spíše v jednodušším stylu, na závěs klidně můžete zvolit výraznější vzor. Platí to i naopak. Výrazný nábytek dobře doplní jednoduché závěsy.

Máte ve svém bytě designový kousek?

Zdroj foto: www.freepik.com

Tags : bytový textildesigndesignový interiérdoplňky

The author Michaela

Leave a Response