close

Na rovinu: nikdo z nás už si nedokáže představit život bez automatické pračky. A řada z nás už objevila i výhody sušičky na prádlo a stejně tak na ni nedá dopustit. Proč si sušička získává takovou oblibu u veřejnosti?

Sušička na prádlo je skvělý vynález, do něhož dáte čerstvě vyprané prádlo a po nějaké době ho vyndáte suché. A ta doba je samozřejmě kratší, než za jakou by prádlo uschlo pověšené na šňůře. Navíc se může rovnou skládat do skříně, protože není nutné ho žehlit. A ještě jednu výhodu má sušička na prádlo a tu ocení především chovatelé domácích mazlíčků – dokonale zbaví prádlo chlupů.

Pračka a sušička dva v jednom

Není potřeba se moc rozepisovat o výhodách sušičky na prádlo. Otázka zní, jestli ji pořídit zvlášť, nebo si koupit kombinaci pračky se sušičkou. Jaké výhody a nevýhody mají jednotlivé varianty?

Jestliže máte omezený prostor, zakoupením kombinace pračky se sušičkou ušetříte hodně místa. A možná i nějaké peníze při pořizování, ale tady je nutná opatrnost – levné kombinace nejsou příliš kvalitní. Kombinovaný spotřebič také poskytuje dost velké pohodlí: prostě dáte do bubnu špinavé prádlo a po několika hodinách, bez jakéhokoliv zásahu, vyndáte prádlo čisté a suché. Jenže….

Je fakt, že kombinované pračky se sušičkou mají jinou kapacitu na praní a jinou na sušení prádla. Například při 9 kg na praní je možné sušit jen 6 kg. To v praxi znamená buď prát méně prádla najednou, nebo část vypraného prádla vyndat a usušit jinak nebo později. A tady už argumentace pohodlím dostává trhliny. V každém případě má pračka se sušičkou své zastánce, především v rodinách, kde se prádlo v sušičce suší jen nárazově.

Nevýhodou kombinace je také vyšší spotřeba energie, především z důvodu chlazení vodou. Mají také méně programů než samostatná sušička. Takže shrnuto – pračka se sušičkou v jednom se vyplatí jen v malém bytě, kde není prostor pro dva spotřebiče a pro domácnosti, kde berou sušení prádla jen jako doplňkový program.

Tags : pračka se sušičkouvýhody kombinace pračky se sušičkou
JanaPK

The author JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response