close

Moderní technika nám v mnoha případech výborně slouží, někdy však nastanou situace, kdy nás dokáže svými rozmary pěkně potrápit. Například pokud je písmo na obrazovce tak malé, že ho nemůžeme přečíst. Naštěstí řešení existuje, takže hledat lupu nebo se snažit všemožně rozluštit miniaturní znaky není třeba.

Jak postupovat

shutterstock_173379854

Záleží samozřejmě na tom, jaký operační systém používáte, rady zde uvedené se týkají operačního systému Windows. Pokud jsou položky na ploše (např. ikony) a text příliš malé, zvětšit se dají následujícím způsobem:

1)      Klikněte pravým tlačítkem myši (nebo vpravo tlačítkem na touchpadu) na libovolné prázdné místo na ploše

2)      Z nabídky možností vyberte Rozlišení obrazovky

3)      Zde se objeví možnost Zvětšit nebo zmenšit text a další položky, klikněte na ni

4)      Ze dvou zobrazených možností bývá přednastavená Menší – 100%, zvolte tedy druhou – Střední – 125 % a klikněte na Použít

5)      Restartujte počítač a opětovně se přihlaste do systému Windows, změna by již měla být patrná

Pokud vám ani tato velikost nevyhovuje, můžete si zvolit vlastní. V prvních třech bodech je postup stejný jako v předchozím případě. Poté vyberte v levém sloupci možnost Nastavit vlastní velikost textu, objeví se vám nové okno, ve kterém můžete zvolit velikost v procentech, nebo pomocí myši (touchpadu) protáhněte pravítko do požadované velikosti. Po dokončení klikněte na OK. V předchozím okně se vám automaticky objeví nová zvolená možnost Vlastní. Dále postupujte stejně jako v předchozím případě.

Tags : Změna písma
Stefan Tichy

The author Stefan Tichy

Leave a Response