close
Komerční články

Dřevěné garáže či přístřešek na auto. Který si zvolit?

Zahradní domky či altánky jsou stále více častější součástí mnoha zahrad či dvorů. Jejich velká výhoda spočívá v tom, že jsou více-účelovými pomocníky, nejen při pracích v zahradě, ale i jako místo k odpočinku či dokonce mohou sloužit i jako přístřešky či garáže pro vaše vozidlo. Dřevěné garáže a přístřešky na auto jsou stále více oblíbenými stavbami.

Dřevěné garáže či přístřešky jsou ideálním řešením, když chcete svému vozu či vozům zajistit ochranu nejen před výkyvy počasí či špatnými povětrnostními podmínkami, ale i před poškozením či dokonce odcizením. Tyto formy ochrany vozidel jsou stále více oblíbené a jsou dostupné v různých provedeních. Jak si správně vybrat? Kdy se více vyplatí přístřešek na auto a kdy si pořídit dřevěnou garáž?

Záleží na vašich preferencích

V první řadě, to co je při výběru nejdůležitější, jsou vaše preference a požadavky při ochraně vozidla. Nevadí vám, pokud bude auto jen pod přístřeškem, nebo naopak, rádi byste měli auto uzavřené uvnitř? Kromě toho záleží samozřejmě i na ceně a rovněž na obtížnosti montáže. To vše je třeba zvážit, když se vybírají dřevěné garáže či přístřešek na auto.

Dřevěné garáže ochrání před špatným počasím i odcizením

Dřevěné garáže mají velkou výhodu v tom, že vozidlo můžete uvnitř uzamknout. Ochrání vozidlo před vlivy nepříznivého počasí a špatnými povětrnostními podmínkami. Kromě toho se dřevěné garáže vyznačují velkým pozitivem, které spočívá v ochraně vozidla před poškozením cizími osobami či dokonce před odcizením. Tak můžete být klidní, že je vaše vozidlo v bezpečí. Dřevěné garáže mohou být kromě praktických pomocníků i pěkným a estetickým prvkem ve vaší zahradě. Zejména, pokud si vyberete materiál, který dokonale zapadne do prostředí vaší zahrady či dvora. Dbejte však na to, abyste na zahradě měli dostatek prostoru a také přístupovou cestu do garáže. Proto by se před samotnou koupí garáže mělo myslet i na dispoziční parametry zahrady. Dřevěné garáže mají výhodu iv tom, že kromě prostoru na ochranu vozidla mohou sloužit i jako místo, na kterém můžete skladovat i kola, sedačky, nářadí či sekačku. Nabídka garáží je dnes opravdu široká, proto určitě nebudete mít problém vybrat si z různých velikostí a provedení.

Přístřešek na auto

Ochranu vozidla umí zajistit i přístřešek na auto. Ve srovnání s dřevěnou garáží je o něco více ekonomickým řešením. Přístřešek na auto chrání vozidlo před deštěm, sněhem ale i krupobitím. Přístřešek na auto je ve většině případů řešen buď jako samostatná stavba na zahradě či dvorku nebo je součástí domu. Zpravidla se přístřešek na auto umisťuje blízko přístupové cesty. Jednou z jeho nevýhod ale je, že i přes rychlému přístupu k vozidlu, vám v zimě nezajistí to, abyste nesedali do studeného auta. Nicméně, pokud přístřešek na auto umístíte správně, můžete tak výrazně zredukovat vrstvy sněhu či ledu na autě a tak ráno ušetřit čas, který byste jinak museli věnovat odstraňování sněhu a ledu z vozidla. Přístřešek na auto má většinou podobu pergoly.

Dřevěné garáže či přístřešky jsou poměrně jednoduchým a ekonomicky nenáročným řešením, pokud chcete poskytnout vašemu vozidlu ochranu před nepříznivým počasím, ale i před vnějšími vlivy jako poškození či odcizení. Kromě praktické funkce může být přístřešek na auto či dřevěná garáž i pěkným a estetickým doplněním vaší zahrady.

admin

The author admin

Leave a Response