close

Podlahové lišty představují součást každé podlahy. Používají se jednak k začištění podlahy po stranách a nezřídka také k ukrytí kabelů. Lišty existují také přechodové, které slouží k přechodu podlahy z jednoho do druhého pokoje, ale patří zde i lišty vyrovnávací. Ty jsou určené pro podlahy nestejné výšky. A nemusí se pokaždé jednat o stejný druh podlahy. Profil určený pro plynulý přechod může jít například z dlažby na plovoucí podlahu či jinou krytinu. Mohou se také vzájemně lišit materiálem i technickým použitím. Bývají dřevěné, plastové, kobercové, kovové, gumové a další. Upevňují se buď hmoždinkami, klipem a bývají i samolepící.

shutterstock_123571618

Lišty k plovoucím podlahám

Lišty pro plovoucí podlahy mohou být dřevěné, ale i plastové, které se snadněji montují a vypadají dobře. Kromě příznivé ceny jsou praktické, protože umožňují vedení kabelů uvnitř. V nabídce jsou různé odstíny, proto není problém sladit je s podlahou či interiérem.

Kobercové lišty

Výhodou kobercových lišt je, že při výměně koberce zůstane lišta zachována a vymění se jen pásek koberce, který se do ní zasune. Instalace kobercové lišty je snadná, kdy se díky samolepícímu pásku dá přizpůsobit i nerovnostem stěny.

Podlahová lišta soklová

Tyto se používají k zakončení plovoucích podlah kolem zdí. Kryjí dilatační spáru, mezeru mezi podlahou a stěnou. K těmto lištám se bohužel většinou nedodávají, jako součást koncovky, spojovací části, rohové díly, tak jako u plastových.

Lišty určené k PVC podlahám

Také zde se nabízí pestrý výběr elegantního řešení, jak zakončit podlahovou krytinu. Vybírat lze mezi soklovými lištami, přechodovými profily, gumovým zakončením, schodovými hranami, umělohmotnými lištami a další. Ty bývají dodávány v rolích, disponují jednoduchou montáží a minimálním odpadem. Na zadní straně mají samolepící plochu. Proto je vhodné předem místo, kde budeme lištu umisťovat odmastit.

Tags : koberecpodlahové lištypodlahy
Gabriela Kortova

The author Gabriela Kortova

Když dojde na to popsat druhé lidi, jde nám to velmi snadno. Ovšem pokud má člověk popsat sám sebe je to složitější. Začnu tedy tím nejzákladnějším. Jmenuji se Gabriela a jsem 72 ročník, takže už něco pamatuji :) Největším žroutem mého času je psaní článků a já jsem za to moc ráda. Pořád je toho spousta, co se člověk může učit. Mimo jiné si snažím vymezit čas pro sport a ruční tvorbu.

Leave a Response