close

Víte, co dokáže  kusový koberec s vaší domácností? Správný výběr vám zajistí soudržnost a ukotvení místnosti. Stane se výchozím bodem, kterého si prostě nelze nevšimnout. Jenže jak takový koberec vybrat? Pomocí následujících tipů to hravě zvládnete.

1. Velikost

Základním faktorem ovlivňující výběr kusového koberce jsou správné rozměry. Ty jsou dány místností a umístěním nábytku. Správně vybraný koberec uzemní nábytek a vytvoří jakési oddělené zóny. Koberce jsou vhodné především do větších místností. Při jejich výběru se držte základního pravidla: příliš velký koberec způsobí, že prostor bude stísněný, a naopak. Příliš malý koberec vytvoří dojem toho, že prostor bude chladný a neúplný.

2. Barvy a vzory

Barva a vzor koberce vytváří vizuální zájem a podtrhuje hloubku místnosti. Barva v kombinaci se vzorem by měla vnést do prostoru rovnováhu. Proto by koberec měl ladit se stěnami, podlahami a čalouněním, ale vyvarujte se monotónního vzhledu, který působí tak trochu nudně. Pokud je podlaha či nábytek výrazným faktorem, volte koberce světlejší, neutrálnější a naopak.

3. Kvalita

Velmi důležitým kritériem při výběru koberce je především jeho kvalita. Právě ta má celkový vliv na dojem z prostoru. Kvalitní a odolné koberce dodají místnosti nádech luxusu a kvality. Vyhněte se však vlněným a houževnatým kobercům, které jsou náročné na údržbu, zejména tehdy, pokud máte malé děti nebo domácí mazlíčky.

4. Cena

Mnoho z nás při nákupu kusového koberce odradí jeho vysoká cena. V tomto případě byste měli skutečně zvážit, jestli je ta vhodná doba pro investici. Jestliže máte doma malé děti, musíte počítat s tím, že někdy se nějaká ta nehoda prostě stane. Můžete také zvolit i tu variantu, kdy pořídíte koberec z levnějšího materiálu – jako je například sisalové vlákno – a pomocí kvalitních doplňků dotvoříte dojem požadované kvality.

Zdroj foto: freepik.com

Tags : koberec

The author Michaela

Leave a Response