close

Péče o broušenou kůži vyžaduje trochu specifický přístup. Nubuk i semiš jsou materiály citlivé na vlhkost a mokré čištění jim může ublížit. Poradíme vám, jak se starat o sedačku z broušené kůže, aby dlouho vydržela.

Sedačky z broušené kůže Praha jsou originální výrobky, o které je nutné dobře pečovat. Tyto sedačky by se měly čistit a impregnovat dvakrát ročně. Oproti sedačkám z hladké lakované kůže je nesmíte omývat vlhkým hadříkem a mýdlovou vodou. Dopřejte svému luxusnímu nábytku tu nejlepší péči tím, že použijete vhodné přípravky.

Nepoužívejte vodu

Pravá kůže je přírodní materiál, který se za určitých podmínek přirozeně rozkládá. Jednu z těchto podmínek je vysoká vlhkost. To platí nejen v případě pokoje s vysokou vzdušnou vlhkostí, ale také v případě čištění. Broušená kůže by se měla čistit jen speciálním gumovým kartáčkem na čištění broušené kůže, a to nasucho. Předtím můžete pohovku jemně vysát nebo oprášit.

Sedačky z broušené kože
Sedačky z broušené kože

Co se týče prostředí, broušené kůži ubližuje také pobyt na přímém slunci. Šampony k ošetření sice s vlastností blednutí počítají, ale je dobré předcházet ostrému záření stejně jako vlhkosti.

Pouze speciální prostředky

Nedržte se babských rad, které doporučují na broušenou kůži použít mastné krémy. K údržbě broušené kůže používejte pouze přípravky k tomu určené. Budete potřebovat dva: přípravek proti vysušení a vyblednutí kůže, což je údržba, která zabraňuje rozkladu materiálu a jeho trhání, a impregnaci. Impregnovat můžete univerzálním sprejem vhodným na broušenou kůži, ale efekt nebude tak silný, jako když použijete speciální impregnaci na broušenou kůži, která obsahuje speciální oleje vhodné právě pro tento materiál.

Přesný postup

Pro jistotu si zrekapitulujeme, jak postupovat při čištění sedačky z broušené kůže.

Nejprve zbavte sedačku prachu a nečistot. Použijte k tomu vysavač nebo čistou prachovku. Poté nasucho očistěte sedačku gumovým kartáčkem pro čištění broušené kůže. Nepoužívejte přitom žádné přípravky. Hlubší nečistoty můžete očistit silnějším tlakem. Poté naneste přípravek proti vyblednutí a vysušení kůže a po uschnutí přípravku můžete sedačku naimpregnovat. Nebojte se impregnaci opakovat, zabrání proniknutí tekutin do vnitřku sedačky a poškození výplně.

Zdroj obrázku:
Worldwide / Shutterstock.com

Jaroslav

The author Jaroslav

Leave a Response