close
Komerční články

Snadná údržba a vysoká odolnost. Nové materiály se uplatňují při výrobě podlah, ale třeba také dveří

Pokud má být něco praktické, musí být zajištěna také snadná údržba. A snadnou údržbu byste očekávali třeba u podlahy. Od dveří a třeba také oken očekáváme zase nejen jednoduchou údržbu, ale zejména také opravdu vysokou životnost. Dveře a okna totiž rozhodně neplánujeme měnit příliš často. V současné době se tak stále častěji uplatní materiály, které jsou nejen designově zajímavé, ale také vysoce odolné.

Vinylová podlaha
Vinylová podlaha

Podlaha jednoduchá na údržbu

Pokud je pro vás důležité, abyste si koupili nejen pěknou podlahovou krytinu, ale taky takovou, o kterou se nebudete muset příliš starat, dnes máte na trhu v tomto směru rozhodně na výběr. Stále oblíbenější jsou v tomto ohledu vinylové podlahy, jejichž materiálem je v podstatě plast. Nejedná se ale na pohled o nic nepěkného, právě naopak. Vinylová podlaha působí hodnotným dojmem, ale zároveň má velmi dobré vlastnosti. Zejména se zde řadí:

  • Odolnost proti poškození
  • Odolnost proti vodě

To tuto podlahu předurčuje také do prostředí, kde je vystavena vysoké zátěži. Dobře tak poslouží nejen doma, ale třeba v komerčních prostorách. Rozhodně stojí za zmínku také její voděodolnost, takže ji můžete použít třeba v kuchyni a nemusíte se už obávat, že kdykoliv na podlahu něco vylejete, že by se vám pokroutila. Vinylová podlaha je sice o něco dražší, ale zase vám to vykompenzuje dlouhou životností.

Nejen plastová okna, ale také dveře

Na začátku tohoto článku jsme zmínili také okna a dveře. Většina novostaveb a objektů po rekonstrukci dnes využívá plastových oken. O něco méně už jsou ale k vidění plastové vchodové dveře. Osvěta se však v tomto směru zvyšuje, a tak se k nim postupně obrací stále více zákazníků. Jsou totiž vysoce mechanicky odolné, přičemž oproti dveřím z masivu jsou levnější. U dveří z masivu se také můžete setkat s tím, že dřevo může pracovat, tudíž se dveře mohou také zkroutit vlivem vlhkosti, tepla a dalších vnějších podmínek. To vám u plastových dveří nehrozí.

Tags : plastové vchodové dveřepodlahyvinylové podlahy
Jaroslav

The author Jaroslav

Leave a Response