close
Komerční články

Co nesmí chybět ve vybavení žádného dětského pokoje? Nechejte se inspirovat!

Vybavit dětský pokoj podle svých představ, to je jistě snem nejednoho rodiče. Musíme ale myslet na to, aby se v něm cítily dobře především děti. Výbavu dětského pokoje proto neberte na lehkou váhu také v tom smyslu, aby zde nechybělo nic podstatného. Určitě se vám již podařilo navodit v pokoji příjemnou atmosféru použitím pestrých barev, zajímavou dětskou výzdobou, a to třeba na motivy pohádek, nebo veselými interiérovými barvami. Co ale nyní?

Dítě
Dítě

Koberec pro dětské hry

Nyní je potřeba přistoupit k vybavení, díky kterému zde budou děti v naprostém komfortu a bezpečí. Protože úplně všechny malé děti si rády hrají, tak by tak určitě neměly činit na tvrdé a studené zemi. Proto jsou tady populární koberce pro děti, které jsou jako stvořené na hraní. Zpracovány jsou ve velmi poutavých pohádkových motivech, ale můžete si vybrat z celé řady variant. Velkou výhodou těchto koberců jsou jejich vlastností, kde patří zejména:

  • Protiskluzový povrch
  • Dobré tepelně izolační vlastnosti
  • Zvýšená odolnost

Právě díky protiskluzovému povrchu je zajištěno, že děti budou při hraní v bezpečí a nic se jim nestane. Nebo se aspoň tato pravděpodobnost do značné míry minimalizuje. Důležité jsou také izolační vlastnosti, které odstíní chladnou podlahu. Při hrátkách dětí je důležitá také zvýšená odolnost, protože dokáží dát koberci pořádně zabrat. Je velmi dobré, pokud jsou koberce také antistatické nebo odolné vůči tvorbě plísní.

Na dobrou noc

Pokud jsme psali o tom, že koberce na hraní pro děti mají zajímavé motivy, tak je to chce určitě promítnou také to dalšího vybavení v pokoji. Pohádkové motivy mívá také dětské povlečení. Zaměřte se ale nejen na designové zpracování, ale také na kvalitu. Povlečení by mělo být příjemné na dotek a mělo by jít také dobře vyprat. V případě těch nejmenších je totiž samozřejmě velmi důležitá odpovídající hygiena.

Tags : dětské povlečenídětský pokojkoberce pro děti
Jaroslav

The author Jaroslav

Leave a Response