close

Každý, kdo vybírá do svého bytu či domu podlahu přemýšlí, zda je moderní, kolik stojí peněz, zda se hodí do interiéru. Dříve než si vybereme podlahovou krytinu, je vhodné se zamyslet nad tím, co vůbec znamená „moderní podlahová krytina“? Zatímco někdo upřednostňuje dřevo, jiný může kámen, pro dalšího je favoritem PVC a moderní barvy i vzory. To vypovídá, že v kurzu jsou téměř všechny podlahové krytiny a dokonce i koberce.

shutterstock_59255155

Vsaďte na kvalitu

Slovo moderní především znamená, že kráčíme s dobou, co se kvality a vyspělé technologie týká. Jestliže si pořídíme podlahu, která se pyšní úžasným designem i barvou, ale bude nekvalitně položená a pochybné kvality, nemůžeme o ní smýšlet, jako o moderní podlaze. Ať už si vybereme dřevo, kámen či dlažbu je nutné zajistit kvalitní podklad, izolaci i samotnou pokládku. Mezi další důležité kroky patří zjistit, jak s podlahou nakládat a udržovat jí. Teprve potom můžeme mluvit o moderní podlaze, ať je jakéhokoliv materiálu.

Na co se zaměřit při výběru podlahy

Při výběru nové podlahové krytiny bychom měli uvážit jeden důležitý fakt. A tím je místo nebo místnost, kde podlahu plánujeme položit. Nároky se různí podle místa: kuchyň, vstupní hala, obývák či dětský pokoj. V zátěžových částech domu se vyplatí investovat do kvalitnější podlahy s vyšší odolností. Za ideální podlahu lze považovat takovou, která má vyšší životnost, ale zároveň je nadčasová a nepodléhá momentálním trendům, které za pár let už nemusí platit.

I levnější varianty nepostrádají kvalitu

Investice do podlahové krytiny nebývá zpravidla krátkodobou záležitostí. Vyplatí se vybírat takovou krytinu, která je sice vzhledově zajímavá, ale bude zajímavá i za několik let. Mezi takové určitě patří podlahy z přírodních materiálů, jako je například dřevo a kámen. Jestliže chceme ušetřit finance, zvolíme materiály umělé a imitující ty přírodní. Tím se nikdy nic nepokazí. Laminátové podlahové krytiny patří sice do kategorie s nižší cenovou relací, ale jednoduchou pokládkou a údržbou. V případě, že skutečně stojíte o módní výstřelek, oživte svůj interiér o koberečky, běhouny a jiné drobnosti. Ty vás nezruinují a můžete je kdykoliv vyměnit za jiný módní trend.

Tags : podlahové krytinypodlahypokládka
Gabriela Kortova

The author Gabriela Kortova

Když dojde na to popsat druhé lidi, jde nám to velmi snadno. Ovšem pokud má člověk popsat sám sebe je to složitější. Začnu tedy tím nejzákladnějším. Jmenuji se Gabriela a jsem 72 ročník, takže už něco pamatuji :) Největším žroutem mého času je psaní článků a já jsem za to moc ráda. Pořád je toho spousta, co se člověk může učit. Mimo jiné si snažím vymezit čas pro sport a ruční tvorbu.

Leave a Response