close

Existuje názor, že rostliny do ložnice nepatří. Jenže opak je pravdou. Je řada pokojových rostlin, jejichž přítomnost v ložnici vám zlepší spánek i vzduch v místnosti. Přesně takové byste si měli pořídit a obklopit se jimi. přinášíme vám tipy na rostliny, které jsou vhodné v ložnici pro své pozitivní účinky na čistotu vzduchu i na vás.

Tchýnin jazyk (Sansevieria)

Během dne rostliny absorbují oxid uhličitý a do prostoru vrací kyslík. To se děje během fotosyntézy. Některé rostliny ale dokážou zásobovat kyslíkem i v noci, zvlhčovat vzduch v místnosti a jiné ho dokonce i zbavit škodlivých toxických látek. Mezi nimi budeme dnes vybírat.

Zelenec (Chlorophytum)

U této optimisticky působící rostliny, která roste jako divá, byl prokázán detoxikační účinek. Zbavuje vnitřní prostory nebezpečného formaldehydu, který se uvolňuje z nábytku zhotoveného z laminátových nebo lepených desek. Trsy dlouhých zelených listů působí velmi dekorativně, péče o rostlinu je celkem nenáročná.

Tchýnin jazyk (Sansevieria)

I tato rostlina má dlouhé lesklé listy, tentokrát vzpřímené. Patří mezi tradičně oblíbené pokojovky, přitom mnozí pěstitelé ani netuší, že je dennodenně zbavuje běžných toxinů produkovaných v domácnosti (formaldehyd, benzen, trichlorethylen). Pokud ji postavíte na místo s rozptýleným světlem, nepotřebuje žádnou jinou zvláštní péči.

Aloe vera

Ve světlé ložnici se bude dařit aloe. Ta se vám odmění zlepšováním kvality vzduchu v místnosti, celou noc vás bude zásobovat kyslíkem. Dokonce umí zmírnit bolesti hlavy. Na pěstování je nenáročná, pokud se ve vzduchu objeví něco škodlivého, vytvoří se jí na listech tmavé skvrnky. Působí tedy jako spolehlivý indikátor škodlivin.

Břečťan (Hedera)

Pokud máte doma alergika, v jeho ložnici by se měl objevit břečťan. Dokáže odstranit až 94 % vzdušných nečistot během pouhých 12 hodin. Bylo také prokázáno, že snižuje výskyt plísní a výparů z výkalů, které se mohou vyskytovat ve vzduchu domácnosti, kde se nacházejí domácí mazlíčci. Je skvělým osvěžovačem vzduchu.

Tags : pokojovky do ložnicerostliny detoxikují vzduchrostliny vhodné do ložnice
JanaPK

The author JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response