close

Kámen je v našich interiérech neustále žádaný materiál. Po období plastů a různých imitací máme rádi kolem sebe všechno přirozené a přírodní, proto jsou i různé druhy kamene velmi oblíbené.

Kámen je hned po dřevu nejstarším stavebním materiálem a nikoho nepřekvapí, že i v moderním bytovém designu má své místo. Kamenné obklady stěn či například krbů dodávají interiéru styl, který mu žádný jiný materiál nedokáže poskytnout, navíc jako by nás propojil s generacemi předků napříč staletími.

Mramor

Spojuje v sobě luxus a kvalitu, které se nic nevyrovná. Jeho široká paleta barevného i tvarového provedení uspokojí každého, kdo touží po atraktivním vzhledu interiéru,ať už jde o stěnu v obýváku nebo koupelnu. Mramor se dá zpracovat na velké a přesné formáty i tenké desky, dlaždice či obklady. Příjemným bonusem je jeho jednoduchá údržba.

Mramor se prodává také pro přizdívky či obklady stěn v hrubém a neopracovaném stavu, což působí dojmem kamenného zdiva.

Žula

U nás je velmi často užívaným kamenem téměř do všech interiérů. Je vhodná pro koupelnové nebo kuchyňské obklady, na stolní a pracovní desky. Díky vysokým tepelněakumulačním schopnostem je možné použít  žulové materiály také jako topné panely. Její častý výskyt i v naší přírodě z ní dělá jeden z nejlevnějších kamenů ve stavebnictví.

Břidlice

I tento poměrně měkký kámen, který se dobře štěpí,  je v našem stavebnictví tradičním materiálem. Břidlice se dá skutečně naštípat na tenké desky různých velikostí podle jejích přirozených puklin. Břidlice se většinou používá na podlahy, kolem krbu, na venkovní obklad a na střechy.

Štípaný vápenec

Kalkenstein, jak je také štípaný vápenec nazýván, je zajímavý materiál, který může mít pravidelné i nepravidelné tvary. Jeho cena je srovnatelná s nejlevnějšími keramickými obklady, což spolu s velmi dekorativním vzhledem zvyšuje jeho oblibu. Používá se převážně pro obklady interiérů. v exteriéru pak pouze na nepříliš exponovaných místech.

Tags : břidlicekámen v interiérukamenné obkladymramorvápenecžula
JanaPK

The author JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response