close

Dnešní době vládnou sociální sítě, na kterých najdeme spoustu moderních novinek týkající se bydlení. Mnoho lidí se tak nechá bezmyšlenkovitě zlákat nad koupí něčeho, s čím v konečné fázi až tak spokojeni nejsou. Jak tedy vytvořit ze svého domova domov stylový a zároveň útulný?

1. Nadčasové kousky jsou jedinečné

Abyste se vyhnuli tomu, že během pár let bude vás domov potřebovat nový kabátek, doporučujeme investovat do nadčasových kousků. Dejte přednost neutrálním barvám, volte styly, které jsou nejen vzhledově stále trendy, ale také velmi praktické – typickým příkladem je skandinávský design.

2. Styl vs. praktičnost

Jak jsme již zmínili v předchozím bodě, ideální kombinací je dokonalý styl a praktičnost. Sociální sítě jsou plné interiérových inspirací, ovšem ne vždy jsou natolik praktické, abyste byli spokojeni. Dokonalým příkladem je například otevřená knihovna, která může rozdělit prostor mezi obývacím pokojem, jídelním koutem a kuchyní.

3. Berte v potaz vaše reálné prostory

Už dlouho sníte o té krásné smaragdové sedačce, kterou jste se rozhodli koupit? Ano, na obrázku ta sedačka vypadá senzačně, protože dokonale koresponduje s okolím. Jenže právě tady nastává mnohdy kámen úrazu, kdy si domů pořídíme něco, co u nás zas tak dobře jako na obrázku nevypadá. Vyhněte se těmto impulzivním nákupům a raději pořádně zvažte, jestli je váš obývací pokoj pro takovou sedačku vhodný.

4. Bez úklidu to nebude ono

Úklid je klíčem k dokonalému bydlení. Můžete mít stylový obývací pokoj, který jste si vysnili, ale pokud ho nebudete udržovat, nebudete se v něm ani ani vaše návštěvy cítit dobře. Kdo by se taky rád díval na přetékající koš s prádlem v koutě obývacího pokoje nebo na zapatlaná zrcadla a špinavá umyvadla v té krásné nově zrekonstruované koupelně?

Zdroj: freepik.com

Tags : obývací pokojúklid

The author Michaela

Leave a Response