close

[dropcap] M [/dropcap] aringotka, to je pojízdné obydlí na čtyřech velkých kolech. V maringotce ale můžete bydlet i vy. O víkendech, přes léto, nebo po menších úpravách i celoročně. A pokud vás omrzí sousedi nebo místní klima, stačí zapřáhnout obydlí a posunout se někam dál. Moderní modely vám poskytnou maximální komfort, a navíc svobodu, kterou jiné typy bydlení nemohou nikdy nabídnout.

maringotka

Jak vypadá maringotka

Maringotka je přívěs určený k tažení nákladním autem, který má na podvozku shodném s běžným přívěsem postavenou kabinu určenou k pobytu osob. Vyroben bývá ze dřeva nebo sendvičových desek. Často bývá vybavena samostatným vytápěním, a samozřejmostí je elektřina i pitná vodaRozměrově je poměrně skromná, obvykle mezi patnácti a třiceti metry čtverečními, ale na malém prostoru dokáže obsáhnout všechny místnosti i zahrnout veškeré vybavení potřebné k žití.

Sezónně, například o dovolené nebo během teplých letních víkendů, pak maringotky řada majitelů využívá k rekreaci, kdy se stávají zejména skvělým útočištěm před ruchem a shonem velkoměsta. V maringotce se dá ale při vhodných úpravách, zejména pokud jde o zateplení, bydlet i celoročně.

Proč bydlet v maringotce. 

Milujete přírodu, cestování, a na materiální věci si příliš nepotrpíte? Pak by vám prostorově skromná, ale praktická a funkční maringotka mohla vyhovovat. Její největší výhodou je, že ji můžete libovolně posouvat, například v rámci svých vlastních pozemků, kempů, nebo volných pozemků, které si můžete od majitelů na omezenou dobu pronajmout. S maringotkou můžete procestovat takříkajíc celý svět, přesouvat se například v zimě za teplem, nebo třeba podle toho, kde zrovna budete potřebovat být kvůli pracovním povinnostem. Umístit maringotku přitom můžete kamkoliv i do přírody, dál od civilizace, kde si budete moci užívat splynutí s přírodou, čerstvý vzduch, a návrat ke skromnějšímu bydlení.

Pokud vás představa bydlení v maringotce zaujala, ale nejste si zatím jisti, zda by pro vás byla tím pravým, zkuste si ji nejprve vypůjčit. Vyzkoušíte si tak bydlení v pojízdném domě a ozkoušíte interiér, abyste následně mohli na základě vlastní zkušenosti vybírat model maringotky, který se vám bude nejen líbit svým designem, ale bude i praktický.

 

Tags : Bydlení v maringotcemaringotkanetradiční bydlení

The author Stefan Tichy

Leave a Response