close
Spolupráce

Bytová výstavba nájemních bytů je novým trendem na českém trhu

Jeřáb stavějící bytový komplex

V Česku pořád přetrvává zažitá představa, že vlastní bydlení je jistota, kterou by měl mít každý a že bydlet v nájmu je jednoznačně nevýhodné a riskantní. Samozřejmě se názory na toto témat mohou lišit, ale faktem je, že dnešní vysoké úroky u hypoték a rostoucí náklady na výstavbu rozhodně nepřejí tomu, abyste si lidé vlastní bydlení pořizovali. Přitom nájemní byty nutně nemusí být špatným řešením a pro mnoho lidí jsou reálně jedinou možností.

Nájem řeší bytovou situaci rychle a bez velkých investic

Zejména ve velkých městech je představa vlastního bydlení utopií. Oproti tomu nájem je dosažitelný pro každého a dává také možnost flexibility při změně životních okolností. Podle měnících se potřeb mohou nájemníci své bydlení rychle měnit bez složitého procesu prodeje bytu. Nájemní byty Praha jsou také stále žádanější komoditou a stavební firmy se na ně stále více zaměřují.

Výstavba nájemních bytů dává smysl

Pokud jste stavební firmou, může být pro vás stavba nájemního bydlení skvělou příležitostí. Jednoduchou možnost vyhledávat zakázky pak nabízí Registr stavebních projektů. Jde o databázi stavebních zakázek aktuálně nabízených na českém i slovenském trhu. Snadno zde najdete projekty, které pro vás mohou být zajímavé – a to ať jste projektant, generální dodavatel nebo třeba stavební dozor.

Výhody jsou jednoznačné:

  • kompletní informace o zakázkách a výběrových řízeních
  • kontakty na kompetentní osobu
  • ušetříte čas, peníze i složitou administrativu.

Bytová výstavba nájemních domů skýtá značné příležitosti pro celou řadu oborů. Jde ale zároveň i o specifickou formu zakázky, která s sebou mimo jiné přináší i lepší podmínky ohledně DPH. I z toho důvodu zájem o zakázky stále roste a očekává se, že tento trend bude pokračovat. Zapojte se i vy a využijte změny na trhu bydlení, která se v Česku aktuálně odehrává.

The author Dalibor Navrátil

Leave a Response