close

Bojíte se použít černou barvu při zařizování vaší domácnosti? Máte strach, že bude interiér působit smutně? Obáváte se zbytečně. V bytovém interiéru je černá barvou elegance a luxusu, je moderní a přitom nadčasová. A výborně se kombinuje s ostatními barvami.

Na druhou stranu dokáže černá barva sebrat hodně světla, proto se s ní v interiéru musí umět zacházet. Jestli vás ale přesvědčila majestátnost a variabilita černé, zkuste ji vpustit do svého bydlení podle několika obecných pravidel a budete se v ní cítit skvěle.

Černá barva na stěně

Pokud si chcete vymalovat černou, buďte velmi opatrní. Mohla by celý prostor zatěžkat, uzavřít a odosobnit. Ideální je pouze jedna stěna nebo její část, zbytek vybavení volit v světlejších odstínech. Stěna, kterou malujete, by neměla být proti oknu, protože vám pohltí světlo, které do místnosti jde. Přesto i jedna černá stěna dodá vašemu interiéru nevšední vzhled, zvlášť elegantně vypadá ve jídelně či v obýváku. Netroufnete si na malbu černou barvou? Pak zkuste tapetu s černobílým nebo černošedým vzorem. Dobře působí také jako orámování světlé plochy.

Černá na nábytku

Na rovinu: černý nábytek ve vysokém lesku je fakt luxusní a navíc i žhavým trendem bytového designu, jenže je na něm znát každý otisk prstu. V domácnosti s dětmi je to na neustálé otírání. Mnohem jednodušší je pořídit si například černou sedací soupravu nebo židle. Zkusit můžete i světlejší sedačku (naříklad šedou) a přes ní natáhnout černý přehoz.

A co třeba v kuchyni? Kuchyňská linka s dvířky matně antracitovými je prostě úžasná. A jak bylo zmíněno, perfektně se kombinuje s ostatními barvami, ideálně s bílou, zlatou, červenou, žlutou, růžovou, oranžovou a fialovou.

Černé doplňky budou top

Pokud se na větší plochy černé v interiéru necítíte, zachráníte vše černými doplňky. Černé nádobí, rámy a rámečky obrazů a fotografií, černobílé grafické listy nebo pár černých polštářků na gauči dodají interiéru na osobitosti stejně dobře. A jak bylo zmíněno, perfektně se kombinuje s ostatními barvami, ideálně s bílou, zlatou, červenou, žlutou, růžovou, oranžovou a fialovou.

Tags : černá na stěněčerná v interiéručerná v kuchynijak vymalovat černou
JanaPK

The author JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response