close

Většina předsíní v panelákových bytech je opravdu malá. Je dost náročné zařídit ji tak, aby se do ní vešlo všechno, co tam potřebujeme mít. Často jsou pak prostory za vstupními dveřmi nevlídné – přecpané a stísněné. Existují ale účinné triky, které opticky zvětší a provzdušní i tu nejmenší předsíň. 

Při zařizování malého prostoru obecně hrají roli barvy, materiál, z něhož je vyroben nábytek, i výběr vhodného nábytku z hlediska množství úložného prostoru. V předsíni je nejdůležitější věšák na kabáty, botník, věšáček na klíče a zrcadlo. Všechno ostatní se případně může přestěhovat jinam, není žádoucí dělat z předsíně skladiště.

Jak opticky zvětšit předsíň

Ani v malé předsíni se nemusíte cítit stísněně, pokud si pomůžete následujícími triky:

  • vymalujte světlou barvou, klidně pastelovou
  • vyberte vhodnou předsíňovou sestavu, ideálně takovou, která se věší na zeď
  • nezapomeňte na zrcadlo – čím větší, tím lepší

Spolehlivým způsobem, jak zvětšit a odlehčit prostor, je použití světlých barev na stěnách. Vzdušnosti získáte ale nejen poněkud sterilní bílou barvou, ale i řadou jemných pastelových odstínů.

Do malé předsíně volte subtilní nábytek světlé barvy, nejlépe předsíňovou stěnu, jejíž součástí je botník i věšák na kabáty. Pokud jsou skříňky zavěšené nad podlahou, zvětší opticky místnost a dodají interiéru na vzdušnosti. Je-li to možné, zkuste vestavěné skříně. Schovají toho spoustu a zachovají vaši předsíň (a nejen tu) ve vzorném pořádku.

Zrcadlo je pro malé interiéry ten nejdůležitější prvek. V případě předsíně platí, ž čím větší, tím lépe. Nejen, že opticky zvětší malinké prostory, zrcadlo v předsíni je nutné i pro ten poslední pohled na sebe, když vycházíte z domova. Jestliže nemáte prostor na zavěšení zrcadla na stěnu, pořiďte si skříň s posuvnými zrcadlovými dveřmi.

Tags : jak opticky zvětšit předsíňmalá předsíň
JanaPK

The author JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response