close
Spolupráce

Infrapanely slibují nejen komfortní vytápění, ale fungují i jako skvělá dekorace

S nadcházející topnou sezónou se jistě domácnosti i firmy zamýšlejí nad tím, jak co nejefektivněji vytápět prostory, a zároveň se vyhnout vysokým účtům za energie. Dnes na trhu existuje celá řada možností a mnohdy nemusí být snadné se v nabídce zorientovat a vybrat správně. S ohledem na nepříliš vyhovující legislativu a pobídky pro tepelná čerpadla mohou být některé varianty topení preferovanější než jiné, ale ne zcela právem. Například infratopení je mnohdy při výstavbě nových domů a bytů přehlíženo, přestože při správném výběru a instalaci může přinést značné výhody i úspory. Pojďme si tento druh vytápění představit a zjistit, co může nabídnout.

Rekonstruujete? Lepší řešení nenajdete

Chystáte-li se na rekonstrukci domu či bytu a zvažujete také inovaci topného systému, jsou infrapanely jasnou volbou. Zásadní výhodou, kterou například podlahové vytápění nemůže nabídnout, je možnost vyhnout se jakémukoliv bourání nebo zásahům do podlah či jiných konstrukčních částí domu. Infrapanely snadno nainstalujete na zvolené místo, a dokonce mohou být i jedinečnou dekorací, kterou vám bude kdekdo závidět. Moderní technologie umožňují vytvářet obrazové infrapanely, na které si můžete nechat natisknout fotku dle svého přání – třeba rodinnou fotografii nebo vzpomínku na nejkrásnější zážitky z dovolené.

Jak to celé funguje?

Jde o jednoduchý princip založený na vyzařování infračervených vln. Díky tomu nedochází k ohřevu okolního vzduchu, jako je tomu u jiných topných systémů, ale ohřívají se pouze předměty, nábytek a dostupná plocha v místnosti. Až od těchto prvků se začne ohřívat samotný vzduch. Vyhřátí prostoru tak může probíhat velmi rychle a efektivně s minimálními ztrátami. Díky této technologii je také daleko menší rozdíl mezi teplotou u podlahy a u stropu, takže by byty či domy s vysokými stropy nemusí mít obavu, že je topení vyjde na nesmyslné sumy. Nejlepší volbou jsou infrapanely od české firmy FENIX. Nabízí vysokou kvalitu, širokou nabídku a samozřejmě také odbornou radu, abyste vždy vybrali správně.

Zdroj náhledové fotografie: infrauspory.cz

The author Dalibor Navrátil

Leave a Response