close
Prázdný kout

V každé ložnici může uspořádání nábytku vytvořit nepříjemný prázdný kout, který nevypadá dobře, protože je nevyužitý, a tím pádem neinspirativní. Jak tedy tyto prostory co nejlépe využít?

Skříňka na míru

Uvažovali jste o tom, že by váš roh ložnice mohl být zralý na nějaké truhlářské práce na míru? Raději se zbavte té nešikovné skříně, kterou se do toho rohu nepodařilo vměstnat, a nechte si navrhnout krásný kousek přesně na míru prázdnému rohu. Bude jej tak zdobit dlouhá léta. A jak je známo – truhlářská práce je poctivá (pokud si tedy zjistíte prvně reference vámi vybraného truhláře), vydrží tak mnoho a mnoho let.

Tím maximálně využijete tvar a půdorys vaší ložnice. Zvažte regály do ložnice, šatní skříň nebo uzavřené skříně, které se do prostoru dokonale a úhledně vejdou. Celkový vzhled bude celistvý a dodá tomuto koutu zcela nový život.

Velká rostlina v květináči

Rostliny v květináčích a pokojové stromky jako bonsaje a další, jsou skvělým způsobem, jak vnést do nevyužitého koutu spoustu života. Nejlepší pokojové rostliny, které vytahují váš pohled směrem vzhůru, jsou vysoké se sochařsky tvarovanými listy. V rohu ložnice tak působí téměř jako umělecké dílo a zároveň dodávají do prostoru tolik důležitou zeleň. Může to být například fíkovník se skřípinovitými listy nebo exoticky vyhlížející palma. Ale můžete vsadit klidně i na „obyčejnou monsteru.

Při vyplňování prázdného koutu vdechnou rostliny prostoru život a živost. Jen se vždy ujistěte, že je váš kout obdařen přirozeným světlem, jinak rostlina nepřežije.

Umělecký koutek

Pokud jste milovníkem umění, je prázdný kout pro vás něco jako dar z nebes a plátno, které můžete kreativně využít podle vlastní představivosti. Klidně si z něj udělejte kurátorskou stěnu galerie, ale jenom dávejte pozor, abyste to nepřehnali. Vkusný je například vzhled jednoho obrazu na jedné stěně, vyvážený dvěma uměleckými díly na druhé stěně, která s ní sousedí. Umění je jednoduchý trik, díky kterému bude vaše malá ložnice vypadat větší, protože vytvoří další prostor.

Aby prázdný kout působil zabydleně, může použití velký obraz nebo fotografie, aniž by sřtěna byla příliš přeplněná.

Čtecí koutek

Prázdný kout si doslova říká o útulný čtecí koutek. Pokud máte to štěstí, že máte v ložnici přebytek místa, může vytvoření zóny pro odpočinek a čtení na sklonku dne skutečně změnit atmosféru místnosti. Na takové příjemné večery se budete celé dny těšit. Stačí jen několik jednoduchých doplňků nábytku a nudný kout může změnit svoji šeď.

Jednoduchým a stěžejním doplňkem je útulné křeslo doplněné o zásobu oblíbeného čtení. Nabízí se také polička, díky níž budete mít vaše knihy jednoduše na dosah. Nezapomeňte křeslo doplnit stolkem, abyste si měli kde odpočinout. Zde si budete odkládat heřmánkový čaj nebo klidně sklenku vína, zatímco se zaboříte do dobré knihy.

Nakonec nezapomeňte na osvětlení – je nezbytné, abyste si při čtení posvítili, a zároveň je to skvělá příležitost, jak přidat svůj smysl pro styl. Vhodným doplňkem je stojací lampa, která navíc svítí směrem dolů, aby vás neoslňovala, ale svůj účel může splnit i malá stolní lampa.

Lenoška

Někdy stačí tak jednoduchá věc, jako je akcentní polohovací lenoška, abyste oživili kout, který potřebuje trochu pozornosti. Nejenže vytvoří krásnou vinětu, ale při pořádání většího večírku budete rádi za každý volný sedací prostor navíc.

Jen si dejte pozor, abyste si tam nezvykli odhazovat své oblečení – lenoška je kus nábytku, který má být obdivován, a ne zdoben vaším prádlem!

Zdroj foto: www.freepik.com

Tags : ložnice

The author Michaela

Leave a Response