close

V ložnici končíme každý svůj den a mělo by to být místo, které poskytne příjemnou atmosféru, pocit bezpečí a kvalitní odpočinek. Nejen když usínáme, ale i po probuzení by měla ložnice být příjemným prostorem, které bude poskytovat určitý druh svěžesti. Ten mohou zprostředkovat dekorace, barvy a vzor povlečení, lampičky či moderní pojetí nočních stolků, poličky a další. Pokud máte dojem, že vaše ložnice potřebuje malou změnu a trochu inovace, nechte se inspirovat našimi nápady.Oživení ložnice ve 3 krocích

Dekorace

S pomocí dekorace je možné změnit design ložnice a oživit její celkovou atmosféru. Může to být zajímavý budík, netradiční poličky, nalepovací dekorace na stěnu a mnoho dalších. Dekorace vždy přizpůsobíme stylu, který je nám nejbližší a tak, aby vše ladilo s ostatním vybavením. Ať už se jedná o retro lustr, moderní pojetí, skandinávský styl či vintage. Oživit ložnici mohou i dekorativní květináče a pokojové rostliny.

Povlečení

Postel patří mezi dominantu každé ložnice. Právě zde je důležité zaměřit svou pozornost. Zatímco kvalitu spánku ovlivní rošt a matrace, o neotřelý design se postará vhodné ložní prádlo. Dnešní výběr je takřka neomezený, co do barev, vzorů i materiálu. Volit můžete mezi bavlnou, saténem, krepem, mikroplyšem a dalšími. Tímto však změna vzhledu postele nekončí. Patřičný šmrnc dodají i polštářky a přehoz, který zároveň chrání povlečení. Vždy se snažíme o takové barevné spojení, které bude lahodit oku a navazovat na další prvky v místnosti.

Osvětlení

Ačkoliv se to nezdá, tak světlo dokáže s každou místností divy. Jestliže toužíte po romantické atmosféře a nejste zastáncem svíček, můžete využít solné lampy, svítící dekorace na stěnu, osvětlení za nebo pod postelí. Využít se k tomu dají různě barevné kabely, které mohou lemovat i čelo postele. Během dne je světlo rovněž důležité a to získáte tak, že vyměníte těžké závěsy za moderní rolety, které propůjčí prostoru vzdušnost.

Tags : dekoraceložniceosvětlenípovlečení

The author Gabriela Kortova

Když dojde na to popsat druhé lidi, jde nám to velmi snadno. Ovšem pokud má člověk popsat sám sebe je to složitější. Začnu tedy tím nejzákladnějším. Jmenuji se Gabriela a jsem 72 ročník, takže už něco pamatuji :) Největším žroutem mého času je psaní článků a já jsem za to moc ráda. Pořád je toho spousta, co se člověk může učit. Mimo jiné si snažím vymezit čas pro sport a ruční tvorbu.

Leave a Response