close
BydleníKuchyň

Kuchyňská linka a co za ni dát? Kachličky nebo betonovou stěrku

Muži mají své království zařízené v dílně nebo v garáži, zatímco jejich drahé polovičky se jako doma cítí v kuchyně. Snem každé hospodyňky je vlastnictví velké kuchyně, v níž bude dostatek prostoru na všechny spotřebiče, ale zároveň bude kuchyně zařízena v praktickém stylu.

Na tyto požadavky myslete už při návrhu místnosti. Nezapomeňte ani na zeď nacházející se za kuchyňskou linkou, na níž byste měli umístit speciální omyvatelný povrch.

Proč dát přednost dlaždičkám?

Klasickým trendem vzhledu zdi za kuchyňskou linkou jsou kachličky. Pokud máte rádi osvědčené trendy, pak jsou dlaždičky jednoznačně tou nejlepší volbou. Bohužel není všechno zlato, co se třpytí, takže u kachliček počítejte s neustálým čištěním spár od nečistot, zvláště v okolí sporáku. Naopak velkou výhodou keramiky je možnost výběru mezi mnoha barevnými provedeními, díky nimž zeď dokonale sladíte se zbytkem místnosti.

Sklo jako varianta k dlaždičkám?

Možná si budete klepat prstem na čelo, proč byste za kuchyňskou linku měli umísťovat sklo. Tento materiál se hodí spíše na dekorativní prostory, nikoliv do kuchyně, kde prakticky pořád hrozí riziko rozbití skleněné desky. Jenomže v moderních kuchyních se za kuchyňskou linkou sklo objevuje pravidelně, protože umožňuje vysokou míru individualizace prostoru. Volit můžete mezi sklem průzračným nebo barevným, a navíc si na skle můžete vyhotovit vlastní motiv.

Betonová stěrka jako nejpraktičtější řešení

Hledáte-li praktické a zároveň estetické řešení na zeď za kuchyňskou linku, pak se jako ideální jeví použití betonové stěrky. Ta se hodí především do kuchyní v moderním industriálním designu. Hlavní výhodou betonové stěrky je její vynikající odolnost vůči vodě, mastnotě a také vůči nečistotám. Pokud už se na zdi za kuchyňskou linkou objeví zbytky jídla, stačí je snadno setřít. V tomto okamžiku oceníte absenci jakýchkoliv spár a dokonale homogenní povrch.

Jestliže aktuálně přemýšlíte nad rekonstrukcí kuchyně, pak pozornost věnujte i prostoru za kuchyňskou linkou. Materiál by neměl propouštět vodu a měl by být snadno omyvatelný.

Zdroj foto: www.pixabay.com

Tags : kuchyňská linka

The author Michaela

Leave a Response